Dünya

Koronavirüs Ölümleri Dünya Çapında Artmaya Devam Ediyor

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde etkisini artırarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs can almaya devam ediyor. Bulaşıcılık oranının yüksek olması ve yeni bir tür olmasından dolayı nasıl müdahale edileceğinin bilinmemesi nedeniyle salgının boyutunun her geçen gün biraz daha büyüdüğü belirtiliyor.

Virüs hakkında bilim insanları tarafından çalışmalar devam ediyor. Aşı ya da yeni bir tedavi yönteminin bulunması için gece gündüz çalışan bilim insanları salgının kontrol altına alınmasının 1 yılı bulabileceğini belirtiyorlar. Bu durum korku ve endişenin boyutunu giderek artırıyor.

Ölüm Sayıları Her Geçen Gün Artmaya Devam Ediyor

salgın

Salgının küresel bir kriz haline gelmesinin ardından pek çok ülkede kontrolün kaybedildiği öğrenildi. 1 milyondan fazla insanın enfekte olduğu ve enfekte olan kişi sayısının her geçen gün biraz daha arttığı belirtildi. Solunum yollarını etkileyen virüs kronik hastalığı olan, bağışıklığı düşük ve yaşlı kişilerde ölümcül sonuçlar ortaya koyuyor.

Dünya genelinde virüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısının 100 binden fazla olduğu açıklandı. Ölüm oranlarıyla yapılan inceleme sonrasında Amerika ilk sırayı aldı. Amerika’da bilim insanları ve uzmanlar tarafından ölebilecek kişi sayısının 200 binden fazla olabileceği ihtimalleri üzerinde konuşuyorlar. Virüsten kaynaklı olan ölümler özellikle Amerika, Fransa, İngiltere, İtalya ve İspanya’da rekor seviyeye ulaşmış durumda. Ülkelerin sağlık sistemlerinin çöktüğü ve hastaların tedavi altına alınamadıkları biliniyor. Ölüm sayılarının daha fazla artacağı düşünülüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı