Dünya

Koronavirüs Vakasının Görülmediği Türkmenistan Hakkında Şok İddia!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan salgın her geçen gün büyümeye devam ediyor. Salgına karşı çeşitli önlemler alan ülkeler henüz önüne geçebilecek bir yöntem bulamadılar. Bilim insanları tarafından aşı ve tedavi yöntemleri için çalışmalar devam ediyor. Neredeyse tüm ülkelerde görülen ölümler artık rekor seviyeye ulaşmaya başladı.

Avrupa ülkelerinin salgını ciddiye almamış olmaları şimdilerde salgının kontrolden çıkmasına neden oldu. Ölümlerin önüne geçebilecek bir mekanizmanın olmaması son derece endişe verici olarak değerlendiriliyor. Tüm bunlara rağmen Türkmenistan’da henüz hiç koronavirüs vakasına rastlamadığı belirlendi. Ancak uzmanlar bu konuda endişe verici bir iddia ortaya attılar.

Gerçeği Saklıyor Olabilirler

Dünyanın her bölgesinde koronavirüsle mücadele devam ederken insanların evde kalmaları yönünde çeşitli uyarılar yapılıyor. Bu süreçte dünyanın büyük endişe duyduğu virüsün Türkmenistan’da hiç görülmemiş olması şaşkınlığa neden oldu. Türkmenistan’da bu süreçte Dünya Sağlık Günü kapsamında çeşitli kutlamalar düzenlenmeye devam ediliyor. Bazı bilim insanları ve yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda ise ülkedeki sağlık verilerinin gerçeği yansıtmadığını ve güvenmenin doğru olmadığını iddia ettiler.

Türkmenistan’da getirilen ilginç yasaklar arsında koronavirüs hakkında konuşmak ve bu süreçte maske takmak olarak belirlendi. Ülkedeki bir haber ajansında çalışan bir kişinin ise yakın çevresine ‘Ülkede koronavirüs vakalarının olduğunu ülkeye çoktan bulaşmış olduğunu duydum. Ama bu konuda kesinlikle konuşmamam gerektiği konusunda uyarılar aldım. Konuşursam başım belaya girer’ dediği iddia edildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı