Dünya

LG Coronavirüs Sebebiyle Mobil Fuarına Katılmayacak

Corona Virüsü salgını sebebiyle dünyada meydana gelen tedirginlik hala devam ediyor. Teknoloji devi LG Corona virüsü salgını hala devam ederken Mobil Dünya Kongresi 2020’ye katılmama kararı aldığını bildirdi. LG’nin yanı sıra ZTE de aynı açıklamayı yaparak fuarda yer alamayacağı haberini paylaştı.

Uluslararası Acil Durum Kararını Hatırlattı

LG, Şubat ayının son günlerinde İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleşecek mobil odaklı konferans MWC’den çekildiği açıklamasıyla gündem yarattı. Açıklama esnasında LG çalışanlarının güvenliği ve halkın genel çıkarları doğrultusunda böyle bir kararın alındığı belirtildi. Pek çok uzman tarafından uluslararası seyahatlerden mümkün olduğunca kaçınılması açıklaması yapıldığını hatırlatan LG bu kararıyla yüzlerce LG çalışanının gereksiz yere virüs riskiyle karşı karşıya kalmasının engelleneceği, bu sebeple bu kararı oldukça önemli ve alınması gerekli bir karar olarak değerlendirdiklerini bildirdi.

Resmi açıklamada belirtildiği üzere Dünya Sağlık Örgütü tarafından Corona Virüsü salgını sebebiyle ilan edilen acil durum hala devam ediyor. Gelişmeleri yakından takip ettiğini söyleyen LG, İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleşen MWC 2020’ye katılmalarının gereksiz yere risk teşkil edeceğini belirterek hem müşterileri hem de çalışanlarının sağlığı açısından fuara katılmamalarının en doğru karar olduğuna inandıklarını belirtti. Küresel olarak yayılan salgın sebebiyle zor zamanlardan geçildiğini tekrarlayan LG, müşterilerine anlayışları ve destekleri için teşekkür etti.

2020 Mobil Dünya Kongresi’ne katılmayacak olan LG, kongrede yapacakları beklenen yeni mobil ürün tanıtımlarını ise yakın bir gelecekte kendi düzenleyecekleri etkinlikler ile duyuracak.

Çin Merkezli ZTE de Çekildi

Corona Virüsü sebebiyle kongreden çekilen bir diğer ünlü isim de Çin merkezli ZTE. Bir telekomünikasyon şirketi olan ZTE, oldukça nazik bir açıklamaya imza attı. Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit eden salgın hakkında yaşanan endişeleri anladıklarını belirten ZTE, Çin merkezli firmalarının fuara gelmesi durumunda diğer katılımcılarda endişe yaratacaklarından çekindiklerini belirterek kongreye katılım sağlayamayacaklarını ifade etti.

Bu açıklamalardan kısa süre önce Mobil Dünya Kongresi organizatörü kongreye ilginin az olduğunu fakat planan etkinlikte herhangi bir değişiklik gerçekleşmeyeceğini bildirmişti. LG ve ZTE açıklamaları sonrasında kongrenin yine de yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini koruyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı