Dünya

Monitera’dan Anlık Trend Takibi Aracı Geldi: LiveTrends.io!

Şimdilik 13 ülkede bulunan anlık trendleri aktaran LiveTrends.io uygulaması markaların YouTube, Twitter ve Google’daki anlık trendlerin dışında gündemde öne çıkan haberlerin de takibini sağlamaktadır.

Sosyal Medya takip uygulaması olan Monitera, anlık trend takibi uygulaması olan LiveTrends.io’yu yayına aldı.LiveTrends.io, markaların YouTube, Twitter ve Google’da anlık trendlerin dışında gündemde olan haberleri de takip edilmesini sağlamakta. LiveTrends.io uygulamasının gerçek zamanlı piyasaya değer veren ekipler için önemli bir uygulama olarak kullanılacağını söyleyebiliriz. 

13 ülkede bulunan anlık trendleri gösteren uygulamanın kullanımı ise oldukça basit. Ana sayfanızda anlık olarak takip etmek istediğiniz bölümü seçerek, trendlere kolayca erişim sağlayabiliyorsunuz. Siteye üye olursanız, ücretsiz bir şekilde 3 uyarı ekleme hakkına da sahip oluyorsunuz. 

Bu sayede belirlemiş olduğunuz terim veya anahtar kelimeler trendlerde olduğunda size anlık olarak bildirim gelmekte. Belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeler yerine yenilerini ekleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman Live Trends bültenine kayıt yaparak, trendleri size gösteren bir iletiyle de güne başlamanız mümkün.

Monitera, ürünü geliştirirken back-end olarak Go, front-end olarak da Vue kullandığını belirtmekte fayda var.Proje baştan sona ihtiyaçlara uygun bir şekilde sıfırdan hazırlandı.Bunun dışında yine son zamanlarda öne çıkmakta olan PWA desteğinin de uygulamada yer verildiğini söyleyebiliriz. Monitera’nın yaptığı açıklamaya göre fikri projeye çevirdikten sonra ekip için yapılacaklar belliydi. Biraz da bu nedenle ekip, ürünü hızlı bir şekilde 15 gün içinde geliştirmeyi başardı.

LiveTrends.io şimdilik Türkiye’nin yanı sıra Japonya, Almanya, Fransa, Yunanistan, Portekiz, ABD, Brezilya, Hollanda, Hindistan, Rusya, Birleşik Krallık ve İtalya’daki anlık trendleri takip etmenizi sağlamaktadır.Tamamen ücretsiz olan uygulama, ilerleyen zamanlarda yeni özellikler de geliştirebilir.

Uygulamada fikir aşamasında pek çok geliştirmenin planlandığını söyleyelim. Hatta veri tabanı ve ara yüz kurguları planlanan bu geliştirmelere uygun olarak hazırlandı.Monitera ekibi, ilk versiyonu yayınlayarak kullanıcıların tepki ve taleplerini ölçmeyi düşünmekte.Zira geliştirme planlarını belirlerken kullanıcıların büyük etkisi olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı