Dünya

Nebula Ödülleri’ni Kimler Kazandı?

Amerika Fantastik ile Bilim Kurgu Yazarları Birliği’nin her yıl verdiği Nebula Ödülleri, bu yıl da ait olan kişileri verildi. 2019 Nebula Ödülleri’nde En Başarılı Oyun Senaryosu Ödülü’nü Obsidian Entertainment’ın oyunu The Outer Worlds kabul etti.

Bilim kurgu ile fantastik edebiyat kapsamındaki en önemli kişi ödüllerin arasında durup alan Nebula Ödülleri’nin bu yılki kazananları belli oldu. 1966 yılından fantastik ve bilim kurgu alanlarındaki edebi eserlerin sahiplerine verilen ödüllerde bir süredir oyun senaryoları da ödül kazanabiliyorlar.

Amerika Fantastik ile Bilim Kurgu Yazarları Birliği tarafından dağıtılan 2019 Nebula Ödülleri’nin dalları arasında bulunan En güzel Oyun Senaryosu kapsamındaki ödülü senaryosu Leonard Boyarsky tarafından yazılan Obsidian Entertainment’ın oyunu The Outer Worlds kazandı.

Nebula Ödülleri’ni sabırsızlıkla bekleyen kişiler, açık yazıların bir oyun olan The Outer Worlds’ün En güzel Oyun Senaryosu Ödülü’nü kazanmasının Nebula Ödülleri’ni eski yılki ödüllerde olduğu gibi kavgalı hale getirdiğini öne getiriyorlar.

Nebula Ödülleri’nde eski yıl En güzel Oyun Senaryosu dalındaki ödülü Netflix’in ünlü dizisi Black Mirror: Bandersnatch kazanmaya hak kazanmıştı. Birçok kişi de olduğu gibi hatalar arka arkaya gelir bu da yanlış bir terimdir. Ciddi çalışmalar sonucun da her şey tabi ki olacak. Başarmak için çalışıyoruz. Güzel günler çok yakın. Buna bütün halk inanıyor. Kazandı ama hayatın da ne gibi değişiklikler oldu. Bunları önümüzdeki zamanlar da yaşayarak göreceğiz. God of War’la ödül için yarışan Banderstach’in ödülü kazanması, birden fazla kişi tarafından eleştirilmişti.

En güzel Oyun Senaryosu kapsamında Nebula Ödülü’nün The Outer Worlds’e verilmiş olduğu bir kavga esnasında yaratmakla birlikte oyunun başarılı bir oyun olduğu gerçeğini engelleyemiyoruz. Obsidian Entertainment’in PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için piyasaya sürüldüğü açık dünya oyunu olan The Outer Worlds 25 Ekim 2019’dan bu yana ciddi bir başarı da gösterdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı