Dünya

New York,Mobil Morgları Kullanmaya Başladı !

ABD morglarında yer kalmadı. Morglarda yer kalmadığı için cesetler doktor ve hemşirelerin dinlenme odalarına bile konmaya başlandı.

ABD corona virüsü ölüm oranında birinci sırada yer alıyor. ABD ‘ de bulunan morglar da hiç boş yer kalmayınca hastanelerde bulunan cesetler boş odalara üst üste koyuldu.

ABD ölülerini toplu mezarlara gömüyor

Corona Virüsün merkezi haline gelen ABD ‘de yoğum bakım ünitelerinin yetersizliği gibi morg yetersizliği sıkıntısı da yaşıyor.

ABD’nin New York kentinde , Quenss bölgesine yerleştirilen ve iç kısmının morg olarak kullanıma başlandı. Corona virüsü sebebiyle ölümlerin hızlı bir şekilde arttığı ABD ‘de mobil morglar devreye girdi.

Mobil morglar Quenss’in Island bölgesinde bulunan ve morglar için uygun olduğu düşünülen Icahn Stadyumu’nun otoparkına getirildi.

Ortalama yüz civarında mobil morg bulunuyor. Mobil morgların iç kısımların da cesetlerin yerleştirileceği raflar bulunuyor. Soğutma sistemleri de yerleştirilmiştir.

New York’ta onlarca hastane bulunmasına rağmen hastanelerin morglarında yer kalmadığı için böyle bir çözüm üretildi.

Ölüm oranlarının bu şekilde hızla ortaya çıkması durumunda Icahn Stadyumu’na yerleştiren yüz civarı mobil morgta çözüm olmayacak.

ABD corona virüsünden ölen vatandaşlarını kimsesizler mezarlığına gömüyor çünkü normal mezarlıklarda boş yer kalmadı.

Kimsesizler mezarlığı 1918 yılında ortaya çıkan İspanyol Gribi sebebiyle kimsesizlerin gömüldüğü Hart Adası’nda bulunuyor.

ABD’de ölüm oranı her geçen gün arttığı için defin işlemleri de oldukça zor bir hale geliyor. New York şehrinde Hart Island’da , cezaevinde bulunan mahkumlardan yardım istenerek toplu mezarlar kazıldı.

Ölüler adası olarakta bilinen Hart Island’a vatandaşlrın giriş çıkışı yasaklandı.

Cesetler çamdan yapılan tabutlara koyuluyor ve ileride mezarın açılma ihtimaline karşı tabutların üzerine ölen kişileri isimleri yazılıyor.

Cesetlerini bile koyacak yer sıkıntısı çeken ABD nin sağlık sistemi de çökmüş durumda. Sağlık çalışanları bile artık devletin yardım eli uzatmasını bekliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı