Dünya

Nick Cardero’nun COVİD-19 Sebebiyle Bacağı Kesildi !

Corona virüsüne ünlü oyuncu Nick Cordeo’ya da yakalanmıştı. Nick Cordeo corona virüsü ile mücadelesinde bacağını kaybetmek zorunda kaldı.

Broadway oyuncusu olan Nick Cordeo’nun eşinin açıklamasına göre, corona virüsünün sebep olduğu komplikasyon sebebi ile ünlü oyuncunun sağ bacağı kesilmesinden sonra artık iyileşmeye başladı.

Açıklanan bilgilere göre Tony Ödülleri’ne aday gösterilen oyuncunun iki haftadan uzun zamandır corona virüs ile mücadele ettiği söylendi. Nick Cordeo’nun eşi Amanda Kloots, Cordeo’nun sağlık durumuna dair Instagram hesabından hayranlarına paylaşım yaparak bilgilendirirdi.

Kloots, sosyal medya da bulunan takipçilerine cumartesi günü Cordeo’nun yoğun bakım ünitesinde bulunduğu günün üzerinden 18 günün geçtiğini belirtti. Cordeo’nun hastaneye kaldırıldığı zamanda sağ bacağında pıhtılaşma mevcuttu ve ayak parmaklarına kan gitmediği bilgisi verilmişti.

Kloots, sorunları gidermek için aldığı kan seyrelticilerin oyuncunun kan basıncını kötü etkilediğini ve bağırsaklarında da iç kanamaya sebep olduğunu söyledi. 

Oyuncu Nick Cordeo, Los Angeles bulunan Cedars-Sinai Tıp Merkezi’ne kaldırıldığı ve orada tedaviye başlandığı belirtildi. 

Kloots cumartesi günü, “Ona kan pıhtılaşması sebebi ile kan seyreltici ilaç verdiler, maalesef ki kan seyreltici ilaçlar başka sorunları ortaya çıkardı” açıklamasında bulundu. 

Nick Cordeo’nun Sağ bacağı bugün kesildi.

Kloots, Instagram hesabından başlatmış olduğu #wakeupnick (uyan Nick) hashtag ile hayranlarından destek niteliğinde videolar paylaşmasını istemişti. Cordeo’nun eşi cumartesi günü ameliyata dair paylaşmış olduğu gönderide Cordeo’nun durumunun iyi olduğunu söyledi. 

Ameliyatın başarılı bir şekilde atlattı ve bu gerçekten büyük çünkü vücudu epey zayıflamıştı. Umarım zamanla rahatlayacak, dinlenecek ve kendini toparlayacaktır.

Oyuncu Nick Cordeo’nun arkadaşları tarafından GoFundMe üzerinden kampanya başlattı ve hastane masraflarının ödenmesi için yardımcı olacaklarını belirttiler.

Kloots, “Gerçekten çok sevindim, elinden geldiği kadar destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı