Dünya

Nijerya’da Meteor Düştü İddiası Panik ve Endişeye Neden Oldu

Nijerya’nın Ondo eyaletinde bulunan Akure şehri içerisinde akıl almaz bir iddia ortaya atıldı. Bölgeye meteor düştüğü iddia edildi. Bunun ardından bölgede büyük bir enkaz olduğu tespit edildi. Yapılan ilk incelemelere göre bölgede bulunan 70 ev yıkıldı. Yıkılan evlerin altında kalan 13 kişi de hayatını kaybetti. Bölgede büyük bir çukurun açılması kafaları karıştırdı. Sosyal medyada ortaya atılan iddialara göre meteor düştüğü ve bölgede büyük bir kaosun hakim olduğu öne sürüldü.

Gerçek Sonra Ortaya Çıktı

Meteor iddiaları sosyal medyada gündemi karıştırırken gerçek sonra ortaya çıktı. Bölgede patlayıcı yüklü bir aracın bilinmeyen bir sebepten dolayı patladığı ve çevreye zarar verdiği açıklandı. Sosyal medyada iddia edildiği gibi evlerin olmadığı ve 70 evin yıkılmasının gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Ölü sayısı ise sadece kamyonda bulunan kişilerle sınırlı tutuldu.

Koronavirüs salgının tüm dünyada etkisini sürdürmesi sonrasında pek çok kişi artık evlerden dışarı çıkmıyor. Sosyal medya kullanımının arttığı son dönemlerde önüne geçilmesi zor gibi görünen yalan haberlerin gündem olması dikkat çekiyor. Sosyal medyada patlama sonrasında bölgeye ait olan görüntüler paylaşılmaya başlandı. Meteor iddialarının ortaya atılmasının ardından pek çok kişinin durumu ciddiye aldığı belirtildi. Bölge hükümeti tarafından konu hakkında detaylı bir açıklama yapıldı. Sosyal medyada yayınlanan meteor iddialarının gerçeği yansıtmadığının altı bir kez daha çizildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı