Dünya

Nike ile Adidas Rekabeti Başka Bir Noktaya Taşındı!

Adidas “fakat beraber adım adım ilerleyebiliriz ve beraber değişim yaratabiliriz.” metniyle Nike’ın tweetini kopyaladı.

Afro-Amerika kökenli George Floyd’un bir polis memuru tarafından kaydını kaybetmesinden sonra, olayın yaşandığı Minneapolis ilk sırada olmak üzere değişik eyaletlerde de kavgalar olmaya başladı. ABD’de yıllardır süregelen ayrımcılık ile ırkçı polis tartışmasına karşı ayaklanan insanlar, bir taraftan da internet aleminden de medya üzerinden söylemlerini sağlamlaştırıyorlar.

Yaşanan bu olaylardan sonra Nike geçmiş gün twitter ile farklı sosyal medyalardan paylaştığı bir içerik ve ırkçılığa son verilmesi gerektiğin dile getirmişti. Adidas da söylemlerin altında kalmayıp Nike’ın yazısının retweetleyerek sessizliğini kaybetti. “fakat adım adım ilerlemek en iyisi.

ABD’deki ırkçılığa firmalardan da ses çıkmış olması ilgi odağı bir durum. Şimdi ki zaman da Adidas’ın böyle bir zaman da rekabeti bir tarafa kaldırarak Nike’ın mesajına arka çıkması da önemli. İlerleyen zamanlar da birden fazla firmanın bu konuda içerik paylaşılması da olası. Ancak Başkan Trump’ın kutuplaştırıcı tavrı devam ederken, kısa süre de ABD’de suların aydınlanmayacağını dile getirmek mümkün.

Adidas’ın Reebok’ı satın alması veya Reebok, “ana akım” spor firması düzlüğünden spesifik spor dallarında yükselen bir firmaya taşındı. Akıllı cihaz uygulamalarından olan Runtastic de Adidas’ın dijital ortamda kendisini göstermesine olanak sağlıyor. Sonuç neler olur bilinmez.

İki kişi topluluğu olarak ilk sıra da indirimlerin de öne aldıkları insanlardan birbirinden ayrışmaktadır. Nike’ın futbolda reklam politikası bireysel yetenek ile teknik üstün de Adidas’ın ise takım sporu ile güç üstüne kuruludur. Bütün dünya kupasında, bütün Şampiyonlar Ligi finalinde alanlarındaki en güzel sonucu alabilmek adına sporculara kendi sponsorluklarını verme konusu dahilin de küçük spor dünyasının en yüksek kademesinde bu iki büyük firmanın rekabetini görmek olası durumlar içerisindedir. Bu yazıyı haklı yapacak kapsamlar dahil olarak Nike ile Adidas haberlerine mutlaka bir göz atmalısınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı