Dünya

NVIDIA Salgın Döneminde Kimseyi İşsiz Bırakmayacak!

 ABD merkezli bir teknoloji şirketi olan MVIDIA, çalışanlarının endişelerini ortadan kaldıracak bir açıklamada bulundu. Salgın tüm dünyayı derinden etkilerken özellikle bazı sektörlerin durumdan ağır yaralar aldıkları belirlendi. Pek çok sektör salgın nedeniyle işten çıkarmalar gerçekleştirdi. Bu dönemde işsizlik oranlarının arttığı belirlendi.

Şirket tarafından yapılan yeni bir açıklamada ise salgın döneminde çalışanlarından kimsenin işten çıkarılmayacağını ve maaşlarından çeşitli sebeplerle kesinti yapılmayacağının altını çizdi. Özellikle salgın döneminde çalışanlarının da yaşamış olduğu ekonomik daralmaya bir miktar katkı sağlayabilmek için tüm çalışanları için ek finansal destek sağlamak için maaşlara zam yapılacağı belirtildi.

Kötüye giden ekonomik şartlar içerisinde çalışanlarının haklarını gözeten ve zor zamanlarda yanlarında olmayı tercih eden şirket büyük takdir topladı.

Şirketin Pek Çok İşverene Örnek Olması Bekleniyor

Teknoloji şirketi olan NVIDIA’nın almış olduğu kararın pek çok şirkette görülmek istenen bir tavır olduğunun altı çizildi. Pek çok şirket çeşitli önlemler almak ve süreci en az hasarla atlatmak için harekete geçti. Genellikle şirketin mali değerlerinin korunması için ilk olarak çalışanlar gözden çıkarılmaya başlandı.

NVIDIA bu süreçte ABD’li şirketler arasında bir karşılaştırma yapıldığı zaman en iyi durumda olan şirketlerin başında geliyor. Salgın bittikten sonra aldığı akıllıca kararlarla birlikte dönemi en iyi kapatan şirketlerden biri olması bekleniyor. Şirket çalışanları ise işsizliğin arttığı son dönemlerde alınan bu karardan son derece memnunlar.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı