Dünya

Ölü Sayısının Yükseldiği New York Semalarında Akbabalar Görüldü

Dünya genelinde koronavirüs salgını hız kesmeden devam ediyor. Pek çok ülkenin etkilendiği salgından en çok etkilenen ülkenin ise ABD olduğu görüldü. Yıl sonuna kadar ülkede 200 binden fazla kişinin öleceği tahmin ediliyor. Şimdiye kadar ülkede hayatını kaybeden kişi sayısının 43 binden fazla olduğu açıklandı.

ABD’de salgının en fazla can aldığı ve tehlikenin en büyük olduğu bölge ise New York olarak belirlendi. Bu kentin ardından New Jersey ve Massachusetts listede sıralamayı alıyor. Salgının ülkede kontrolden çıkması büyük endişe ve korkuya neden oluyor. Ülkenin pek çok eyaletinde karantina işlemleri devam ediyor. Hastanelerin doluluk oranlarının yükseldiği bilinirken ölen kişiler için morglarda yer kalmadı. ABD’de ölen kişiler için mezarlıklar yeterli gelmediği için toplu mezarlar açılmaya başlandı.

Şehirde Akbabalar Görülmeye Başlandı!

New York semalarında son günlerde akbabaların uçtuğunun görülmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Genellikle akbabalar yemek bulmak için kesin koku duyularını kullanıyorlar. Özellikle leşlerin çürüme sürecinin başlangıcında ortaya çıkan gazları algılayabilecek güçte olan akbabalar böyle dönemlerde alçaktan uçmaya başlıyorlar. New York üzerinde de akbabaların alçak uçmaları korkuya neden oldu.

Birçok akbabanın Dünya Ticaret Merkezi’ni karşısına alarak uçması ise dikkatlerden kaçmadı. Şehirde yaşanan ölümlerin ardından sokağa kontrollü bir şekilde sadece temel ihtiyaçlar için çıkılması öneriliyor. Şehirde ölüm oranlarının giderek arttığı belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı