DünyaOyun

Playstation 5: İlk Video Konsolun Muazzam Gücünü Gösteriyor

Sony kısa süre önce PlayStation 5’in özellikleriyle ilgili ilk bilgileri açıkladıktan sonra, yayınlanma tarihi ile ilgili haberler iddia ediliyor. Bir PS5 almak istiyorsanız, bir süre sabırlı olmalısınız.

Sony dört senedir bir sonraki PlayStation üzerinde çalışıyor. Önde gelen sistem mimarı Mark Cerny kısa süre önce Wired ile yaptığı röportajda bazı resmi donanım detaylarını açıkladı. Diğer şeylerin yanı sıra, yeni konsolun PlayStation 4 Pro ile karşılaştırılabilir bir yükseltme olmayacağını açıkladı. Cerny, “oyunun ne olabileceğine dair temel değişiklikler” hakkında konuştu. PlayStation 5 adının okunacağı açık olsa da, Cerny etiketten kaçındı.

Ayrıca, 2019 konsolunun piyasaya çıkmayacağını söyledi. Wall Street Journal’dan Takashi Mochizuki. Sony, gelecek nesil konsolun gelecek 12 ay içinde piyasaya çıkmayacağına dair güvence verdi. Bu muhtemelen PS5’in 2020 yaz veya sonbaharında piyasaya sürüleceği anlamına geliyor.

Playstation 5: İlk Video Yükleme Sürelerini Önemli Ölçüde Daha Hızlı Gösteriyor

PS5’in yükleme süreleri oldukça kısa olmalıdır. Çok daha hızlı ve daha bireysel SSD sabit disk sayesinde bu mümkün olabilir. Somut bir örnek olarak, Cerny “Spider-Man” oyununda hızlı seyahat için yükleme süresi olarak adlandırdı: PS4’te yaklaşık 15 saniye sürerken, PS5’te sadece 0,8 saniye sürmeli. Yerleşik SSD diski, PC’lerde yüklü olan mevcut tüm modellerden bile daha hızlı olmalıdır.

Şirket içi etkinliğin bir parçası olarak Sony, yeni nesil konsolun ne kadar hızlı olacağını gösterdi. Wall Street Journal’dan Takashi Mochizuki’nin, yükleme süreleri PS4 Pro’dan on kat daha kısa olmalıdır açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı