Dünya

Pokemon Go Yüzünden Katil Olan Adamın Cezası Belli Oldu

Pokemon Go Yüzünden Katil Olan Adamın Cezası Belli Oldu

Amerika Birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletinde gerçekleşen olayda Pokemon Go oynayan yaşlı adam, Jonathan Cromwell tarafından silahla öldürüldü. Mahkemeye çıkarılan Cromwell, 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

2017 yılında piyasaya çıkan mobil oyun Pokemon Go, tüm dünyada milyonlarca kişinin oynadığı bir oyun haline gelmişti ve Jiansheng Chen’de bunlardan biriydi. 2017 Haziran ayında evinden çıkıp otomobile atlayan Chen, Pokemon Go oynamaya başladı. Buraya kadar her şey normal görünse de trafik olay bundan sonra başlıyor. Arabasıyla hareket halinde olan Chen, Jonathan Cromwell tarafından silahla vuruldu. Polis ekipleri tarafından yakalanan Cromwell, oldukça ilginç bir savunma yaptı. Savunmasında, bu yaptığının nefsi müdafaa olduğunu belirtiyordu. Öldürdüğü yaşlı adamın gece vakti Pokemon Go oynamak için arabasıyla dikkatsiz bir şekilde seyrettiğini ve az kalsın kendisini ezeceğini söyledi.

Pokemon Go Yüzünden Katil Olan Adamın Cezası Belli Oldu

30 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı

Polisler, Jonathan Cromwell’in iddialarını araştırdı. Olay yerinde yapılan incelemelere göre öldürülen Chen’in vücudunda 4 adet kurşun yarası bulunuyordu. Ayrıca Jiansheng Chen’e ait hiçbir silah bulunamadı.

Virginia eyaletinde görülen davada, olayın nefsi müdafaa ile uzaktan yakından alakasının olmadığı jüri kararıyla açıklandı ve 2. dereceden cinayet sebebiyle 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı