Dünya

Rusya Corona Virüs Mücadelesinde İtalya’ya Askeri Destek Gönderdi

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Corona virüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden birisi olan İtalya için askeri virolog desteğinin sağlandığı öğrenildi. Ülkede sayısı her geçen gün artan corona virüs hastaları için kullanılmak üzere sekiz takım virolog ile tıbbi ekipman gönderimi gerçekleştirildiği belirlendi.

Rusya’dan havalanan bir uçak corona virüsten en çok etkilenen İtalya’ya gönderildi. Sekiz askeri virolog ve doktor ekibi ile birlikte çeşitli ekipmanlar gönderildi. Dezenfektanlar ve solunum cihazlarının da gönderildiği belirtildi.

Rusya’dan gönderilen doktorlar ise ülkenin en fazla etkilenen ve kötü durumda olan bölgelerine gönderildi. Yaşadığı kötü günler ve virüsün kontrol altına alınamaması gibi sebeplerden dolayı İtalya’ya çeşitli ülkelerden yardım eli uzanmaya devam ediyor. En son yapılan açıklamalarda İtalya’da açıklanan vaka sayısının ve yaşanan ölümlerin Çin’i geçtiği yönündeydi. Avrupa’da yaşanan enfeksiyon oranlarında ilk sırayı İtalya alıyor.

Ülkeye Yardımlar Devam Edecek

Rus ordusunun sahip olduğu nükleer, biyolojik ve kimyasal koruma birlikte ülke için aktif olarak çalışıyor. Genellikle bu birlik kitle imha silahlarının kullanılmasının ardından temizlik operasyonları yürütmekle meşgul. Son dönemlerde salgınların artması ve küresel bir sorun halini almasıyla ordu, Rus birliklerinin etkilenmesini engellemek için de görev yapmaya başladı.

İtalya’ya giden doktorlar arasında daha önce Afrika’da meydana gelen Ebola virüsü ve salgınıyla mücadele eden kişilerin de olduğu belirtiliyor. Salgın konusunda kriz yönetebilecek konumda olan kişilerden oluşan bir ekibin olması ülkede gerçekleştirilecek sağlık çalışmalarının daha profesyonel şekilde yürütülmesini amaçlıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı