Dünya

Salgın Nedeniyle Etkilenen Tokyo Olimpiyatlarının Akıbeti Belli Değil!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hakkında küresel çapta mücadele hala devam ediyor. Salgının bir pandemi haline gelmesinin ardından yetkililer tarafından alınan karar sonrasında 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın ertelenmesine karar verildi. Bu süreçte hangi tarihte yapılacağı belli değil. Hatta bu süreç devam ederse 2021 yılında da yapılmayacağı belirtildi.

Önümüzdeki yaz ayında yapılması beklenen olimpiyatlar için birçok hazırlık yapılmıştı. Salgın devam ederken olimpiyatın geleceği hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Merakla beklenen süreç hakkında sonunda karar verildi. Salgın nedeniyle pek çok büyük ölçekte etkinliğin iptal edilmesinin ardından Tokyo Olimpiyatları’nın da bu yaz için iptal edilmesine karar verildi.

Geleceğin Geleceği Hakkında Bilgi Yok

olimpiyat

Yetkililer video konferans yoluyla gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısı sırasında önemli açıklamalarda bulundular. Bundan sonra yapılacak tek şeyin olimpiyat düzenlenene kadar sıkı bir şekilde çalışmak olduğu dile getirildi.

Tokyo olimpiyatları hakkında belirsizlik devam ediyor. 2020 yazında yapılması beklenen etkinlik salgının kontrolden çıkması nedeniyle iptal edildi. Henüz net bir tarih verilmezken salgının kontrol altına alınmaması halinde 2021 yazında da yapılmama ihtimalinin olduğu açıklandı. Bu açıklamalar olimpiyatların geleceğinin belirsiz olduğunu gözler önüne serdi. Etkinlik hakkında yeni bir alternatif planın olmadığının da altı çizildi. Bu noktada hastalığın tedavisine odaklanmanın ve insanlığın bu salgından kurtarılmasının gerekli olduğu ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı