Dünya

Samsung Dünya Mobil Kongresi’ne Katılmayabilir

Corona virüsü salgınının yarattığı etki hem insanları hem de markaları etkilemeye devam ediyor. MWC 2020 yani Dünya Mobil Kongresi’ne katılma kararını bir kez daha değerlendiren markalar arasına Samsung da katıldı.

Corona virüsü sebebiyle teknoloji dünyası da alt üst olmuş durumda. Çin’deki pek çok mağaza ve fabrikasını geçici bir süreyle kapatmış olan markalar, salgının ürkütücü boyuta gelmesi sebebiyle Dünya Mobil Kongresi’ne katılıp katılmamak konusunda da soru işaretlerine sahip. Bunun oldukça riskli olduğunu düşünen markalar arasında Sasumsung da katıldı. İddialara göre Güney Kore menşeili firma, Barselona’da gerçekleşecek olan MWC 2020’ye katılma kararını gözden geçiriyor.

LG ve ZTE MWC 2020’ye Katılmayacak

2020 Dünya Mobil Kongresi oldukça renksiz geçecek gibi görünüyor. Dünya teknoloji devi markalar bir bir kongreye katılmayacaklarını duyurmaya başladı. İlk olarak LG konu hakkında açıklama yapmış ve Corona Virüsü’nün etkisi sürerken Barselona’da yapılacak olan MWC 2020’ye katılmanın hem çalışanlarının hem de müşterilerinin sağlıklarını riske atabileceği konusu üzerine kongreye katılmama kararı aldıklarını bildirmişlerdi. Ardından Çin menşeili ZTE de kongreye gelmelerinin tedirginlik yaratabileceği düşüncesiyle bu yıl kongreye katılım sağlamayacaklarını belirtmişti.

Samsung Corona Virüsü Sebebiyle Endişeli

İddialara göre Samsung kongrede stand açacak fakat üst düzey yöneticiler kongreye katılım sağlamayacak. Aynı zamanda Avrupa’da gerçekleşecek olan pek çok önemli iş toplantısını da iptal eden Samsung, kongreye tamamen katılmayacakları yönünde resmi bir açıklama da gerçekleştirebilir. 24 Şubat’ta gerçekleşecek olan Dünya Mobil Kongresi 2020 eğer dünya teknoloji devi Samsung da katılım sağlamayacaksa, oldukça renksiz geçebilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı