DünyaMobilTeknoloji

Samsung Galaxy Buds İnceleme

Bu yazımızda Samsung Galaxy Buds incelemesini yapacağız. Bu modelin elbette en büyük rakibi Apple AirPods. Güney Koreli Samsung’un yeni Galaxy Buds kablosuz kulaklığı, tüketicilerine ne gibi özellikler sunuyor? Hemen detaylı bir şekilde özelliklerinden bahsedelim.

Samsung Galaxy Buds Özellikleri

Samsung Galaxy Buds özellikleri birkaç ay önce düzenlenmiş olan Unpacked etkinliğinde net bir şekilde sunulmuştu. Baştan belirtmek gerekirse, fiyat konusunda rakibi olan AirPods’a göre gerçekten daha uygun fiyata sahip. Yazımızın ilerleyen kısmında fiyat konusundan da bahsedeceğiz. Şimdi geçelim özelliklerine.

Samsung bu modeli AKG ile ortaklaşa geliştirdi. Galaxy Buds aslında Gear IconX ile benzer bir tasarıma sahip. Öne çıkan kısmı ise telefondan bağımsız bir şekilde, kablosuz olarak kullanılabilmesi. Kablosuz kulaklıkların şüphesiz en önemli kullanım alanlarından birisi spor. Spor yapan kullanıcılar için kablosuz bir kulaklık gerçekten büyük önem taşıyor. Buradaki en önemli nokta ise kulaklığın ter temasına karşı sertifikası olması. Galaxy Buds’un en önemli özellikleri arasında IPX2 sertifikası yer alıyor. Bu sayede, spor esnasında kulaklıklar terden etkilenmiyor.

Samsung Galaxy Buds 58 mAh bataryasıyla kullanıcıya sunuldu. Kulaklıkların taşıma çantası ile de 252 mAh bataryaya ulaşmak mümkün. Bu bataryalar, hızlı şarj özelliği sayesinde 15 dakika şarj olarak, 1.7 saatlik bir kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca kulaklık, 6 saate kadar Bluetooth, 5 saate kadar da kullanım ömrü ile birlikte geliyor.

Yeni nesil olarak adlandırılan bu kulaklık, yeni nesil bir bağlantı ile karşımıza çıkıyor. Bluetooth 5.0 bağlantısı ile diğer cihazlara bağlanabiliyor. Ayrıca hem Android, hem de iOS cihazlar ile beraber kullanılabiliyor. Kulaklığın üzerinde iki adet mikrofon bulunuyor.

Galaxy Buds ülkemizde; sarı, beyaz ve siyah renkleriyle satışa sunuldu.

Samsung Galaxy Buds Teknik Özellikleri

Birçok kullanıcının merak ettiği kısım da burası. Samsung Galaxy Buds teknik özellikleri şu şekilde;

Renk: Sarı, beyaz ve siyah

Boyutlar: Kulaklık için 17.5 x 19.2 x 22.3 mm, yuva için 38.8 x 70 x 26.5 mm

Ağırlık: Kulaklık için 5.6g, yuva için 39.6g

Bağlantı: Bluetooth 5.0

Sensör: Kulaktan açma/kapatma algılama sensörü, dokunma sensörü, hall sensörü, yakınlık sensörü ve ivme ölçer

Pil: Kulaklık için 58 mAh, şarj yuvası için 252 mAh

USB: Type-C

Hoparlör: 5.8pi Dynamic Driver

Uyum: Android 5.0 ve üstü versiyonlar, Ram 1.5 GB ve üstü

Ses: SBC, AAC, Scalable

Samsung Galaxy Buds Fiyatı

Samsung Galaxy Buds Fiyatı renklere göre farklılık gösteriyor.

Siyah renk seçeneği 785,00 TL

Sarı renk seçeneği 769,90 TL

Beyaz renk seçeneği 769,90 TL

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı