Dünya

Şarkıcı Selena Gömez’den 10 Milyon Dolarlık Dava !

Şarkıcı Selena Gomez bir süre önce bir dergiye verdiği pozun, bir çizimi kendisinden izin alınmadan kullanan Çin merkezli olan bir oyun şirketine 10 milyon dolarlık (yaklaşık 70 milyon TL) dava açmıştır.

Selena Gomez, oyunun Çin merkezli pazarlamacısı olan Guangzhou Feidong Software Technology Co. ve oyunun telif haklarına sahip olan Britanya merkezli MutantBox Interactive Limited’ i dava etti.

Oyun geliştiricileri, oyunları geliştirirken bazen ünlü kişilerin fotoğraflarını kullanarak başlarını derde sokabiliyor.

Moda ve giyim üzerine olan bu oyun  Clothes Forever – Styling Game, tarzı oyunlar gibi oyun içi satın alımlar sayesinde kazanç elde ediyor. Oyunu oynayan kişilerden birbirinden  farklı tasarımlar satın alabilmeleri için 1 dolardan 99 dolar bir ücret talep ediliyor. 1 dolar ile 99 dolar arası maliyeti olan elmas satımı yapılıyor.

Ünlü şarkıcı Selena Gomez, Clothes Forever-Styling Game isimli mobil oyunda fotoğrafını kullanan şirketlere 10 milyon dolarlık bir dava açtı. Selena Gomez fotoğrafının kullanılmasını istemediğini ve buna da izin vermeyeceğini söyledi. Fotoğraf olarakta Flare dergisinin kapağında olan fotoğrafı kullandıklarını ileri sürdü.

Selena Gomez oyunda bulunan karakterlerden birinin oldukça fazla kendisine benzediğini ve herhangi bir mobil oyunda benzerinin kullanılmasına izin verdiği bir anlaşma yapmadığını belirtti.

Dava açılırken oluşturduğu dava dilekçesinde Selena Gomez’in gençliği için bir rol model olarak kariyerini ve imajını geliştirecek şekilde tüm iş fırsatlarını dikkatlice değerlendirdiği ifade edildi.

Selena Gomez’in dava açtığı oyunun yaptığı açıklamada, “En güzel model ve ünlülerle; Kardashian, Gigi, Beyonce, Taylor ve daha bir çok ünlünün benzediği modellerle etkileşime geç, birçoğu sana uğrayıp moda tavsiyelerini alacak!” cümlelerini kullandı.

Lindsay Lohan, Taylor Swift ve Kim Kardashian gibi ünlü kişiler de fotoğraflarının izin alınmadan kullanıldığı gerekçesi ile oyun şirketlerini dava ettiğini biliyoruz .

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı