Dünya

Şaşırtan Karar; Musk Twitter’a Ara Verdi!

Son dönemin tartışmasız en çok konuşulan insanlarından olan Elon Musk, geçmişte yaptığı gibi bir kez daha Twitter kullanmaya ara verdiğini açıkladı. Sade bir açıklamada bulunan Musk, neden Twitter’ı bıraktığını ve ne zaman döneceğini açıklamadı.

Elon Musk Twitter ile arasına biraz mesafe koydu!

21. yüzyılın en ilginç insanlarından, SpaceX ve Tesla şirketlerinin sahibi Elon Musk’ın her hareketi olay oluyor. Gerçekleştirdiği başarıların yanında attığı tweet’lerle de eleştirilere maruz kalan aykırı teknoloji dehası, yeni kararını 35.4 milyon takipçili Twitter hesabından yayınlandı.

Birkaç yıl önce de aynı hareketi yapan Elon Musk Twitter kullanmaya bir süre bıraktı. Şu an için kendisinin Twitter’a ne zaman döneceği belli değil.

Musk’ın bu hamlesinin ardındaki nedenler arasında koronavirüs salgının oluşturduğu işsizlik ve ABD’deki George Floyd olayları sebebiyle gündemden uzaklaşmayı seçmiş olabileceği konuşuluyor. Tabi ki tek neden olarak bunlar da yer almıyor, yakın zaman önce bebek sahibi olan Musk, bebeğiyle daha fazla vakit geçirmeyi seçmiş de olabilir.

‘TWİTTER BİR SÜRELİĞİNE DEVRE DIŞI’

Elon Musk Twitter hesabından yaptığı açıklama ve Twitter kullanmayı bıraktığını herkese duyurmuş oldu. Daha geçtiğimiz günler de birden fazla kez Twitter kullanmayı bıraktığı dile getiren Musk, bu kez kararını ise çok kısa bir tweet ile açıkladı. Musk tweet’inde sadece ‘Twitter bir süreliğine devre dışı’ dedi ama herkes merak ediyor Elon Musk Twitter’ı neden bıraktı?

Şimdi Elon Musk’ın Kararı İçin Yapılan Düşünceleri Sizinle Paylaşayım.

Musk’ın bu kararının temel nedeni elbet bilinmiyor lakin Musk gizem yaratmaktan yana fakat tahminlere göre Musk’ın bu kararının arkasında ABD Başkanı Donald Trump’ın internet dünyasının kavgası elbette var. Genel de Trump’tan yana bir tavır alan Elon Musk’ın, özellikle Twitter veya yaşanan tartışmadan dolayı sosyal medya sitesini bıraktığı tahmin ediliyor. Diğer bir tahmin ise Musk’ın yeni çocuğu X Æ A-Xii Musk ile ilgilenmek için Twitter’a ara verdiği yönünde.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı