Dünya

Son Dakika ! Japonya’da Deprem Meydana Geldi !

Japonya’ da deprem mi meydana geldi?


Bilindiği üzerine Japonya’ da depremlerden sonra tsunami alarmı veriliyor.
Japonya’ da yaşanan son dakika depremi sonucu uzmanlar tsunami tehlikesinin olabileceğini söyledi ve vatandaşları uyardı.

Japonya’ da geçtiğimiz saatlerde deprem meydana geldi. Depremin şiddetinin 6.7 olduğu açıklandı.

Deprem Japonya’ nın Hangi Bölgesinde Meydana Geldi ?

Açıklanan bu bilgilere göre deprem saati yerel saat ile 08.25 tir. Depremin Japonya’ ya bağlı Bonin Adaları’ nda meydana geldiği biliniyor.
6.7 şiddetinde oluşan bu depremde can ve mal kaybının olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Japonya Meteoroloji Ajansı’ nın açıkladığı bilgilere göre merkez üssü Tokyo’ nun güneyindeki Ogasawara Adası’ nın 200 kilometre batısında olduğu söylendi. Oluşan deprem yerin 490 kilometre derinliğinde oluştuğu da yetkililer tarafından açıklandı.

Japonya’ da ne kadar sık deprem oluşur?

Japonya’ da neredeyse depremin oluşmadığı bölge yok denecek kadar azdır. Japonya Ulusal Hava Servisi’ nin açıkladığı bilgilere göre 2001 – 2011 yılları arasında her yıl yaklaşık 4800 deprem oluştu. İlk bakışta bu sayı oldukça fazla gözükebilir. Fakat bu depremlerin çoğunun şiddeti çok azdır. Yıl da bir kaç kez hissedilen depremler de meydana gelir.

Japonlar Depreme Karşı Nasıl Hazırlıklar Yapar?

Japon’ lar depreme karşı evlerinde yaşam kitleri bulunduruyor. Bu yaşam kitinin içirisinde fener, ilkyardım seti, radyo, 2- 3 gün boyunca yetecek yiyecek ve içecek gibi ürünler bulunur.

Depremden Sonra Japon’ lar nasıl bilgi alıyor?


Japonya en son en büyük depremini 2011 yılında yaşadı. İnsanlar akıllı telefonları ile twitterdan bilgi edinmişlerdi. Twitter da Japonya’ da oluşan depremleri İngilizce olarak paylaşan bir hesap bulunuyor.

Japonya’ da yaşamak isteyen kişiler depreme alışması gerekiyor. Japonya’ da şiddeti büyük depremlerin yaşanması her zaman beklenmelidir. Depreme karşı hazırlıklı olmakta fayda vardır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı