Dünya

Sosyal Medya Wayfair Skandalıyla Sallandı! Neler Yaşandı?

Son günlerde sosyal medyada ortaya atılan bazı iddialar konuşulmaya, tartışılmaya ve bununla birlikte gündemi meşgul etmeye başladı. ABD’de bulunan bazı internet sitelerinde ev eşyaları üzerinden insan kaçakçılığı yaptığı tespit edildi. Bunun üzerine bu durum skandal olarak değerlendirildi. Sosyal medya üzerinden iddianın ortaya atılması üzerine pek çok kişi durumla ilgilenmeye ve araştırmaya başladı. Bu araştırmaların ardından pek çok kişinin yorum yapması durumun ne kadar ciddi olduğunu ortaya koydu.

Şifreleme Yöntemi İle İnsan Satıldığı İddia Edildi!

İnternet sitesinin ismi nedeniyle bu durum kısa sürede sosyal medyada Wayfair skandalı olarak anılmaya başladı ve tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Öne sürülen iddiaya bakıldığı zaman isse şirketin satmış olduğu ev eşyalarının isimlendirilmesinin ve fiyatının alışılmışın dışında olması olarak ifade edildi.

Pek çok ürünün fiyatının aslında son zamanlarda kayıp olan ve hala aranan çocukların ismi olması tepkileri çekti. Bunun yanı sıra pek çok kişinin sürekli olarak aldığı eşyaların fiyatlarının astronomik fiyatlarda olması da sürecin ne kadar farklı olduğunu ortaya koydu. Hatta aynı ürünlerin, kayıp kişinin ismi ile isimlendirilmemesi halinde normalden çok daha ucuz olduğu da belirlendi. Bu durumda sosyal medyada ortaya atılan, bir eşya değil insan satıldığı yönündeki iddiaların bu süreç ile örtüşmüş olması dikkat çekiyor.

Bu süreçte şirket iddiaları yalanlarken ürünlerin fiyatlarının normal olduğunu savundu ancak ürünler bir süre sonra satıştan kaldırıldı. Bunun sebebi olarak ise isimlendirmede bazı hataların olduğu yönünde yorumlandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı