Dünya

Starbucks’da Yeni Bir Dönem Başladı!

Tüm dünyanın mücadele içinde olduğu bu salgın döneminde, birçok firma kapılarına kilit vurdu ve köklü firmaları da derinden etkiledi.

Bilindiği üzere dünyanın en büyük kahve zincirlerine sahip firması Starbucks da salgın yüzünden etkilenen firmalar arasında yer alıyor.

Firma yeni yatırımlar yapmaya başladı, Türkiye distribütörüyle online siparişe başladıklarının haberini verdi.

Corona virüs salgını sebebi ile alınan dünya geneli önlemlerden olan, virüse yayılacak imkân bırakmamak için toplu şekilde sosyal mesafe kurallarının ihlal edilen işletmeleri geçici süreliğine kapatma kararı alınmıştır.

Türkiye’den Çin’e kadar hemen hemen her ülkede bulunan binlerce şubesi, çalışanı ve milyonlarca müşterisi bulunan kahve zinciri Starbucks, corona virüsü sebebi ile müşterilerine online sipariş imkânı sunmaya başladı. Bilindiği üzere diğer ülkelerde online sipariş sistemini daha önceden başlatan Starbucks online siparişte tecrübesi oldukça fazladır.

Bu tecrübesini kullanarak Starbucks Türkiye distribütörü Shaya ise kendi resmi internet siteleri üzerinden online satış dönemini başlattı. Starbucks’ın mobil uygulamasından vatandaşlara duyurulan bu hizmet, şimdilik bu online siparişe sadece paketli ürünler dahil edilecek. 

Starbucks, online siparişte oldukça fark yarattı.

Online sipariş döneminde, firmanın mağaza deneyimini uzaktan da yaşatmak istemesi sebebi ile Shaya Dijital Katalog sayfası sayesinde sipariş vermek çok kolay. Sokağa çıkma yasağı sebebi ile 21 Nisan saat 15:00’a kadar verilecek olan siparişlerin 27 Nisan tarihinden itibaren teslim edileceğini belirten Shaya, bu uygulama ile mağazaları açılana kadar paketli ürün satışlarına devam etmek istediğini belirtti. Starbucks’ın müşterileri, şu anlık sıcak ve anında çıkan kahve servisi imkanına sahip olmayacaklar. Muhtemelen corona virüsü salgını süreci sonuna kadar çalışanlarının sağlığını riske atmamak için paketli ürünlerin siparişinden başka bir seçenek imkanları bulunmuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı