Dünya

Tayland Vatandaşlarının İnternet Verileri Ortaya Çıktı!

 Tayland’da hücresel ağ olarak bilinen AIS, kullanıcıların veritabanı sistemlerini etkisiz hale getirdi. Bu durumda asıl nedenin ise milyonlarca vatandaşın kullanıcı bilgilerinin internet ortamında açığa çıkması olarak ifade edildi. Pek çok kişinin bilgilerinin şifresiz ve güvensiz bir şekilde ortaya çıktığı belirlendi. Bu durumda kişilerin tehlike altında olduğu da ifade edildi.

Daha önce AIS veritabanı hakkında çeşitli uyarılar gelmişti. Bunun ardından karşılık alınamadığı ve herhangi bir önlem alınamadığı ifade edildi. Bu konu hakkında milyonlarca kullanıcının bilgilerinin açığa çıkması üzerine konu hakkında bir değerlendirme yapıldı ve veritabanına olan iletişimin tamamen kesildiği belirlendi.

AIS Kullanıcılardan Yaşanan Sorun Nedeniyle Özür Diledi

AIS sözcüsü yaşanan durumun hakkında bir açıklamada bulundu. Verilerin risk barındırmadığını ve yine de ortaya çıkan güvenlik açığından dolayı özür dilediğini açıkladı. Ancak tüm verilerin kişisel bilgilerden uzak olduğunun altı özellikle çizildi. Bu durum sonrasında gerekli önlemlerin alınacağının altı çizildi.

Bu açıklama pek çok kullanıcıyı endişelendirdi. Gerçekten verilerin risk barındırıp barındırmadığı bilinmiyor. Bunun üzerine tartışmalar da gündeme gelmeye başladı. Yapılan araştırmalara göre şifreler ve mesajlar gibi özel içeriklere erişim olmasa bile kişilerin en son hangi internet adreslerine girebildiğinin belirlendiği ifade edildi. Bu durumda gerekli incelemelerin başlatıldığı açıklandı

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı