DünyaTeknoloji

Tesla, Birleşik Krallık’ta Elektrik Satmak İçin Lisansa Başvurdu

Amerika’da bulunan The Daily Telegraph gazetesinin bir haberine göre Tesla, Birleşik Krallık’ta enerji düzenlemesinden sorumlu olan kurumlara elektrik satışı için lisans başvurusunda bulunuyor.

Elon Musk’ın elektrikli otomobil firması olan Tesla, Birleşik Krallık’ta çok yeni bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Firma özellikle, Birleşik Krallık’taki enerji piyasasını düzenlemekten sorumlu mercilere yaptığı başvuru ile elektrik satma hakkı için özel bir lisans almak istediğini ortaya koyuyor. Yaşanan tüm bu gelişme üzerine gözler Tesla’ya çevrilirken firmadan henüz resmi anlamda bir açıklama yapılmadı. Konuyla alakalı bir haber hazırlayan The Daily Telegraph’in haberinde de başka bir detay yer almadığı görülüyor.

Tesla spekülasyonların odak noktası haline geldi.

Tesla’nın yaptığı başvuru ile alakalı olarak detay vermemiş olması spekülasyonları da beraberinde getirmeye başladı.Firmanın geçmişi incelendiğinde bazı bölgelerde müşterileri için batarya depolama tesisleri inşa etme tecrübesi olduğunu görmekteyiz.

Firmanın bu proje ile Güney Avustralya’da 50 bin çatı güneş paneliyle bir santral kurma projesi de devam ettiği açıklandı, bir diğer ifade ile Tesla, elektrik üretmek ve depolamakta bir geçmişe sahip bir firma oldu.

Bir Tesla Sürücüsü, Hızlı Manevrasıyla Kazadan Kurtuldu.

Bir diğer yandan Tesla’nın bu deneyimleri Birleşik Krallık için pek de uygun olduğu söylenemez.Sürekli yağmur yağan bir ülkede güneş panelleri pek de verimli olmuyor.Her ne olursa olsun firma, daha önce Vermont’ta gördüğümüz gibi panellerden bir ağ kurabileceği gibi elektrik de depolayabilir.

Tesla sadece otomobil üretmekle kalmıyor.

Tesla’nın nihai ürünlerinden biri olan elektrikli otomobil olsa da firma bu otomobilin pek çok parçasını da kendisi üretmeye devam ediyor. Firma çok miktarda batarya da üretiyor, özellikle Tesla için otomobil de üreten batarya firması demek çok da mantıksız olmayacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı