Dünya

Tesla Tarafından Kanada’ya Kurulan Gizemli Kule Sırrı Açıklandı!

Tesla’nın Kanada’da kurduğu gizemli kulenin sırrı açığa çıktı.

Tesla tarafında Kanada’da bulunan bir şarj istasyonuna ilginç, gizemli bir kule kuruldu ve araçlarını şarj istasyonunda şarj etmek isteyenler tarafından görüntülenmekte olan kulenin sırrı çözülene kadar pek çok iddia ortaya atıldı.

Elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla, ilginç ürünleri ile insanların dikkatini çekmeye devam etmektedir. Tesla’nın geçtiğimiz zamanlarda Kanada’da kurmuş olduğu bir gizemli bir kule, araçlarını şarj etmek için gelen kişileri meraklandırdı, ne amaçla kurulduğu söylenmeyen kule için pek çok farklı söylentiler çıktı.

Kullanıcı adı TeslaLondon olan Twitter kullanıcısı, şarj istasyonunun güney batı kısmında bulunan kuleyi paylaşarak, zeminin üstüne üç yeni kutunun kurulduğunu belirtti ve bu kutulardan gelen elektriğin kuleye iletildiğini söyledi.

Kulenin görsellerini inceleyecek olursak havalandırma deliklerinin bulunduğunu ve içeriğinde ise bir mekanizmanın bulunduğu görülmekte.

Tesla’nın gizemli kulesinin amacı ne?

Kule ile ilgili olarak ortaya çıkan söylentiler arasında, kulenin StarLink uydularıyla bağlantılı olduğu ve internet sağlayıcısı olduğu söylendi.Bu söylenti aslında çok mantıklı çünkü Tesla CEO’su olan Elon Musk, Starlink ile sunulacak internetin kullanıcılarla buluşacağı ilk yerlerden birisinin Kanada’da olacağı belirtmişti.

Elon Musk bunların yanında, Tesla’nın Supercharger istasyonlarında Wi-Fi hizmeti vereceğini ve firmanın bunun için SpaceX’in Starlink uydusunu kullanmasının doğru olacağını belirtmişti.

Kule ile ilgili tahminler arasında ise Supercharger istasyonlarını çalıştıran kabinlere bağlı olduğu için kulenin, şarj istasyonunun pil sistemi ile ilgili bir yapıya benzeten de oldu.

Bu tahminlerden doğrultusunda bazı kişiler ise kulenin, Tesla’nın 2021 yılında üretmeye başlaması beklenen elektrikli kamyonu Tesla Semi’nin şarj edilmesi amacıyla kullanılacak Megacharger’ların bir bölümü olduğunu söylediler.Bu tahminler gerekçe olarak ise Tesla Semi siparişi veren Kanadalı market zinciri Loblaws gösterildi.

Tesla, bu gizemli kulenin yüksek teknolojili bir baz istasyonu olduğunu söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı