Dünya

Tom ve Jerry Sevenlerine Kötü Haber!

Yılların çizgi filmleri olarak bilinen, pek çok kişinin çocukluğunda en çok sevdiği çizgi filmlerin yaratıcısı olarak bilinen Oscar ödüllü animatör, illüstratör ve film yapımcısı Gene Deitch hayatını kaybetti. 95 yaşında olan  ünlü film yapımcısının 16 Nisan tarihinde evinde rahatsızlanarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

En çok bilinen yapımlarından ikisi ise Tom & Jerry ile Temel Reis olarak biliniyordu. Uzun yıllar çizgi filmleri ile pek çok kişiye dokunan ünlü film yapımcısının ölümü sevenlerini üzdü. Sanatçının ölüm haberi ise Çek yayıncısı Petr Himmel tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Film yapımcısının neden öldüğüne dair detaylı bir açıklama yapılmadı. Henüz ölüm nedeni ya da ölümüne dair ayrıntılara yer verilmedi. Ünlü film yapımcısının evli ve üç çocuk sahibi olduğu biliniyor.

Tom & Jerry – Gene Deitch

Gene Deitch Kimdir?

Ünlü illüstral ve film yapımcısı Gene Deitch 1924 doğumlu. Gençliğinde pilot olmak için büyük çaba sarf eden ancak sonrasında sınavları kazanamayan sanatçının sağlık testini de geçemediği öğrenildi. Pilot olma hayallerinden vazgeçtikten sonra animasyon çalışmalarına başladı. Animasyon çalışmalarında pek çok ödül sahibi olan film yapımcısı 20th Century Fox’a bağlı olan Terrytoons’ta yöneticilik yaptığı öğrenildi.

Pek çok ünlü karakterin yaratıcısı olarak biliniyor. 1958 yılında Sidyney’s Family Tree yapımı ile Oscar ödülünü almayı başardı.  İki defa daha Oscar adayı olarak gösterildi. Tüm dünyada ses getiren Temel Reis ile Tom ve Jerry çizgi filmlerinin de yaratıcısı olarak tanınıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı