Dünya

Trump Tarafından Açıklanan İlacın Koronavirüs Hastalarının Ölümüne Neden Olduğu Belirlendi

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken bazı aşı ve ilaç çalışmaları için çalışmaların devam ettiği biliniyor. Bu süreç içerisinde bazı aşı çalışmalarının da insanların ölümüne neden olabileceği ve bu sebeple gerekli önlemler alınmadan kullanılmaması gerektiği belirtilmişti.

ABD Başkanı Donald Trump tarafından son dönemlerde söylenen ve koronavirüs salgınına karşı kullanıldığı belirtilen bir tür sıtma ilacı olan hidroksiklorokinin aslında yapılan çalışmalar sonrasında ölüme neden olabileceği belirlendi. Daha önce Donald Trump yapmış olduğu açıklamalarla birlikte eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti.

Trump Yeni Bir Kaosa Daha Neden Oldu

Donald Trump tarafından yapılan son açıklamalarda tartışmalara neden oldu. Bir buçuk hafta boyunca hidroksiklorokin hapı aldığını ve böylece salgına karşı koruma sağladığını ifade etmişti.

Bunun ardından bilim dünyası tarafından yapılan araştırmaların tam tersini söylediği ifade ediliyor. Bu yöntemin ölüm riskini artırdığı, kalp ritminde bir bozukluğa neden olduğu belirlendi. Uzun zaman boyunca üzerinde yapılan araştırmalar sonrasında ilaç tedavisinin salgına karşı herhangi bir yararının da olmadığı belirtildi.

Donald Trump tarafından yapılan açıklamaların son dönemlerde tartışmalara neden olduğu belirtildi. Bu durumun salgın boyunca pek çok konudan medet uman insanlar için aynı zamanda yanlış bir yönlendirme olabileceği de ifade edildi. Bu konuda pek çok insanın hayatının riske girebileceği belirtildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı