Dünya

Trump’ı Tehdit Eden Hackerlar Bazı Belgeleri Öne Sürdüler!

Bir hacker grubu bir hukuk firmasının veritabanına sızarak gizli olan belgeleri yayınlamaya başladı. Bunun ardından pek çok ünlü ismin bulunduğu belgeler gündemde kısa sürede yer etmeye başladı. Bu veritabanına sızan kötü amaçlı kişilerin hukuk firmasına şantajda bulundukları ve karşılığında 21 milyon dolar talep ettikleri ifade edildi. Şirketin bu ödemeyi yapmayı kabul etmemesi üzerine rotayı çevirdiler ve bu sefer ABD Başkanı Donald Trump’u hedef almaya başladılar. İstedikleri parayı ise iki katına çıkardıkları belirlendi.

Bu gibi durumlar daha öncede yaşanmış olmasına rağmen dünya basını bu hacker grubunu konuşmaya başladılar. Bu sefer ödemenin kabul edilmemesi nedeniyle işlerin yoldan çıkmaya başladığı belirlendi.

Trump’un Gizli Bilgileri Paylaşılmaya Başlandı

REvil fidye yazılım grubu ismi verilen bu kişilerin hukuk şirketine ait olan 756 GB’lik veriyi ellerinde tuttukları öğrenildi. Şirketten para istemişler ancak şirket bu durumu kabul etmemiş, parayı aldıktan sonra bilgilerin sızdırılmayacağının bir garantisinin olmadığını ifade etmişti.

Bu sefer hedef değiştiren hackerler ise ABD Başkanı Donald Trump’un bazı gizli verilerini ele geçirdiler. Son olarak Trump’a ait olduğu belirlenen bir e postayı yayınladıkları öğrenildi. Bunun asıl amacı ellerinde verilerin olduğunu ifade etmekti. Bu bilgilerin seçim kampanyasını olumsuz etkileyebileceği ifade ediliyor. Saldırganlar istedikleri paranın ödenmemesi halinde ellerinde bulunan bilgileri açık artırma ile üçüncü kişilere satabilecekler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı