DünyaGündem

Türkiye Güncel Vaka Sayısı Nedir?

Koronavirüs salgını yüzünden verilen can kayıpları her geçen gün artmaya devam ediyor. İnsanlar fiziksel temastan kaçınmakla beraber ulaşım hatlarını da olabildiğince az kullanmaya, hatta dışarı dahi çıkmamaya çalışıyor. Kişilerin bu zor zamanlarda kendilerini karantinaya alması gerektiği yetkililer tarafından neredeyse her gün ifade edilirken, Türkiye nüfusunun önemli bir kısmı bu uyarılara dikkat ediyor. Yalnız hala bu uyarılara kulak asmayan insan topluluğu bulunmakta. Keyfi olarak dışarı çıkanlardan bahsetmekteyiz. İş, aş derdinde olan insanların elbette dışarı çıkması gerekiyor fakat hala keyfi amaçlı balık tutmak için dolaşmak ve koşu yapmak için dışarı çıkan insanların önemli bir sayıda olması evde kendini karantinaya alan insanların tepkisine sebep oluyor. Evde Kal kampanyasına destek çıkmayanlar karantinada kalan insanlar tarafından yoğun tepkiye maruz kalmakta. 65 Yaş üzerinin sokağa çıkma yasağına uymadığı görüntüleri sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. Büyük bir kısmı ise bu yasağa uyarak devlete ve kurallara olan bağlılığını gösterdi.

Peki Koronavirüs ülkemizde kaç kişinin yaşamının sona ermesine neden oldu? Güncel olarak koronavirüs vaka ve ölüm sayısı kaçtır? Koronavirüsten nasıl korunmalıyız? Bugün koronavirüs ile ilgili güncel verileri açıklayacağız ve dünya tablosu ile kıyaslayacağız.

En Fazla Ölüm İtalya’dan

Koronavirüs her geçen ülkemiz de dahil olmak üzere bütün dünyada yayılmaya devam ediyor. Son günlerde Amerika’da vaka sayısında büyük artış yaşandı ve toplam vaka sayısı 100.000 ‘e ulaştı. Amerika vaka sayısında lider duruma geçti. En fazla ölümün gerçekleştiği İtalya ve İspanya’da her gün 600’ün üzerinde vatandaş hayatını kaybediyor. Çin’in Wuhan kentinde ölümler neredeyse durma noktasına gelmişken İtalya ve İspanya’da bu yüksek rakamlar oldukça panik yaratıyor. Türkiye’de bu kadar ölüm gerçekleşmemekle beraber vaka sayısı da resmi rakamlara göre oldukça az. Test sayısının da diğer ülkelere göre oldukça az olduğunu belirtelim. İleriki günlerde istatistik olarak ne olacağı bilinmez. Sağlık Bakanlığı her gün sosyal medya hesaplarından güncel verileri paylaşmakta. Elimizdeki son verilere göre 108kişi bu zamana kadar koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.  7402 kişi ise koronavirüs salgınına yakalandı. Şu ana kadar koronavirüse yakalandıktan sonra iyileşen kişi sayısının ise 70 olduğu belirtiliyor.  En fazla ölüme sahip olan ülkelerin sırasıyla İtalya, İspanya ve Çin olduğu belirtilirken ileriki zamanlarda Amerika’nın ölüm sayısına zirveye oturabileceği ise uzmanların koronavirüs ile ilgili tahminlerinden yalnızca birini oluşturuyor. Bu korkunç rakamlar, önlemlere kulak asılmaz ise çok daha fazla artacağı bilinen bir gerçek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı