DünyaGündem

Twitter CEO’su Jack Dorsey’den Rekor Bağış Geldi

Sosyal medya denilince ilk akla gelen platformlardan birisi olan Twitter’ın kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Jack Dorsey, dünyada büyük krize neden olan ve 80 bin kişiden fazla can alan korona virüsle mücadele için 1 milyar dolar bağış yapacağını açıkladı.

Kasım 2019’da Çin’den başlayan ve yarasalardan insanlara geçtiği tahmin edilen korona virüs, dünya üzerinde büyük bir krize neden oldu. İnsanlar evlerine kapanırken, ülkelerin ekonomileri de büyük kayıplara uğradı. Şimdiye kadar 80 binden fazla kişinin canını alan korona virüs için uzmanlar 1-2 milyon arası can kaybı olacağını tahmin ediyorlar.

Square ve Twitter’ın kurucu ve CEO’su Jack Dorsey, bu büyük salgınla mücadeleye destek vereceğini açıklayan bir twit paylaştı. COVİD-19 pandemisinin önlenmesi için 1 milyar dolarlık bağış yapacağını da paylaşımına ekledi.

Jack Dorsey’in Yapmış Olduğu Paylaşım

Jack Dorsey’in yapmış olduğu paylaşımda bağışı sahibi olduğu Square firmasının hisseleri ile yapacağını söyledi. Kabaca hesaba vurduğumuzda Dorsey, şirketin yaklaşık yüzde 30’unu bağışlayacak görünüyor. Yapılacak olan bağışın salgın sonrasında kadın sağlığı, eğitimi ve ihtiyaç sahipleri için kullanılacağını belirten Dorsey, bu sorunların uzun vadede en iyi çözümler olduğuna inandığını da ekledi. Ayrıca yapılan tüm bağışları herkese açık bir şekilde Google E-Tablosu aracılığı ile paylaşacak. Jack Dorsey bu davranışıyla herkesin takdirini toplamış görünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı