Dünya

Vietnam’da Dünyanın İlk Altın Kaplamalı Oteli Yapıldı!

Lüks denildiği zaman akla ilk olarak altın geliyor. Bu süreç içerisinde altın sürekli değerlenmeye devam ediyor. Pek çok ürün üzerinde altın kaplama olarak değerli madeni görmek mümkün. Bu süreç içerisinde zenginlik, lüks ve şatafat denildiği zaman altın kaplama eşyalar gündeme geliyor.

Son günlerde tamamen altın kaplama olan bir otelin inşaatı oldukça dikkat çekmeye başladı. Altın kaplama otel muhtemelen daha önce kimsenin aklına gelmemişti. Şimdilerde Vietnamlı bir şirket tarafından yapılan otel inşaatı oldukça dikkat çekti. Dünyada bir ilke imza atarak aynı zamanda dünyanın ilk altın kaplama oteli unvanını kazandığı belirlendi.

Otelin İhtişamı Dikkat Çekiyor

Golden Lake ismi verilen altın kaplamalı olan otelin cephesine bakıldığı zaman toplam 5 bin metrekare seramik kullanıldığı belirlendi. Otelin yapımına 2009 yılında başlandığı belirlendi. 25 kattan oluşan otel tam olarak Giang Vo Gölü’nün kıyısında yer alıyor.

Otelin içerisinde bulunan mobilyalarında 24 ayar altın kaplamalardan oluşması ve bu süreçte altından oluşan havuzu gelen misafirleri büyülemeye devam ediyor. Otel müşterilere şimdiye kadar sağlanmış olan en büyük ihtişamı sağlamanın peşinde. Otelin detaylarına inildiği zaman sadece 1 metrekare boyutunda bulunan dış kaplamasının bile 6.500 dolara mal olduğu belirlendi. Otelin konaklama ücretleri ise şimdiden en çok konuşulanlar arasında yer almış durumda.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı