DünyaTeknoloji

Whatsapp Üzerinden Bitcoin Ve Litecoin İşlemleri Olacak

Anlık mesajlaşma platformunun büyük kullanıcıları WhatsApp, şu anda açıkladığı İsviçre blok zinciri kuruluşu Zulu Republic tarafından geliştirilen Lite.IM botunu kullanarak bu program aracılığıyla Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) gönderip alabilecek.

Akıllı telefon kullanıcılarının Lite.Im WhatsApp bot’u eklemesi gerekir, bundan sonra sadece ekrana gelmeleri gerekir, çünkü istedikleri paraların aktarılmasıyla ilgili bir dizi talimat alırlar. Kullanıcılar seçenekleri ayarlayabilir, bir dil seçebilir (şimdilik sadece İngilizce veya İspanyolca), bir şifre ayarlayabilir ve dört seçenek arasında varsayılan bir jeton belirleyebilir: BTC, LTC, ETH ve başlangıçtaki yerel belirteç, Zulu Republic Token (ZTX). Ayrıca, insanlar bir tavsiye programı aracılığıyla şifreli para kazanabilirler.

Dijital Token Alımına İzin Verildi

Lite.IM zaten Facebook Messenger, Telegram ve normal SMS hizmetleri sunuyor. Nitekim Zulu Republic, ilk olarak Ağustos 2018’de Litecoin platformunu Lite.im’i tanıttı; “basit bir Telgraf veya SMS mesajı ile, Lite.IM kullanıcıları, dünyanın herhangi bir yerinden fon gönderip alan Litecoin blok zinciri ile etkileşime girebilirler. Ocak 2019’da şirket, platformun artık doğrudan Facebook Messenger, Telegram veya kredi kartı veya bankamatik kartıyla SMS yoluyla dijital token alımına izin verdiğini açıkladı. Bu Facebook, WhatsApp’ın sahibi olan bir şirket olarak kendi dijital parası üzerinde çalışıyor.

Mart ayında bildirildiği gibi, İspanya merkezli bağımsız açılış Wuabit, WhatsApp kullanıcılarının yalnızca AI ile sohbet ederek kripto para birimleri göndermelerine ve almalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Şirket, Nisan ayında sınırlı bir kamu beta sürümü başlatmayı planlamıştı, ancak o zamandan bu yana ilerleme kaydedilmedi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı