Dünya

Xiaomi Mi 10 Lansmanına Coronavirüs Darbesi

Corona Virüsü Aralık ayından beri tüm dünya üzerinde tedirginlik yaratmaya devam ediyor. Her geçen gün etkisi daha çok artan virüs salgınının korkutucu rakamlara ulaşması sebebiyle pek çok uluslararası etkinlik iptal edilmek durumunda kaldı. En son MWC 2020 etkinliğinin iptal edilmesi şok etkisi yaratmışken bir diğer haber de Pekin merkezli Xiaomi’den geldi. Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro için yapacağı küresel lansmanı iptal etme kararı aldı.

Dünya Mobil Kongresi (MWC) Şubat ayının 24’ü ile 27’si arasında gerçekleşecek olan etkinliği corona virüsü salgını sebebiyle iptal etmek durumunda kalmıştı. LG, Sony, Facebook, ZTE gibi pek çok teknoloji firmasının etkinliğe katılmayacaklarını duyurması üzerine gerçekleşmesine 10 gün kala iptal edilen MWC’nin ardından, Xiaomi de çok sürpriz olmayan bir karar aldığını duyurdu. 

Corona Virüsü Xiaomi Mi 10 Lansmanını Erteletti

Markanın amiral gemileri olan Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro’nun tanıtılacağı küresel lansman, Corona Virüsü sebebiyle ertelenen etkinlikler arasında yerini aldı. Xiaomi resmi internet sitelerinden yaptığı açıklamada çalışanlarının ve misafirlerinin sağlığını önemsemek durumunda olduklarından bu kararı aldıklarını belirtti.

Normal şartlar altında Xiaomi tarafından düzenlenen küresel lansman, MWC’den bir gün önce, yani 23 Şubat’ta gerçekleşecekti. Avrupa’da yapılacak olan küresel lansmanın ileri bir tarihe ertelendiğini belirten Xiaomi, lansmanın hangi gün yapılacağına dair net bir bilgi paylaşmadı. 

Xiaomi Mi 10 Lansmanına Corona Virüs Darbesi

Corona Virüsü salgını sebebiyle tüm dünyanın zorlu bir dönemden geçtiğini belirten Xiaomi, müşterilerine, ortaklarına ve çalışanlarına şimdiye kadar göstermiş oldukları destekler için minnettar olduklarını belirtti.

Corona Virüsü Son Durum

Corona Virüsü sebebiyle enfekte olan kişi sayısı bugün itibarıyla 60,349’u buldu. Virüsün bulaşıcılık oranı %4, yani virüs taşıyan 1 kişi, virüsü 4 kişiye birden bulaştırabiliyor. Bulaşıcılık oranı bu kadar yüksek olan virüsün tedirginlik yaratması ve etkinlikleri ardı arkası kesilmeden iptal edilmeye veya ertelenmeye mecbur bırakması elbette ki sürpriz değil.

Resmi rakamlara göre Corona Virüsü sebebiyle ölen kişi sayısı 1,370, virüsten kurtulan kişi sayısı ise 6,243 olarak belirlendi. Henüz kesin bir tedavisi veya aşısı bulunmayan Corona Virüsü, dünya genelinde daha ne gibi etkinliklerin iptaline sebep olacak bilinmese de, dünya teknoloji devleri üzerinde oldukça olumsuz bir sonuç yarattığı bir gerçek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı