Dünya

YouTube, Vimeo ve Facebook’tan Plandemic, Viral Komplo Teorisi Videosu Neden Kaldırıldı?

Bugün paylaşılan bilgilere göre, paylaşıldıktan çok kısa bir süre içinde tıklanma rekorları kıran Plandemic videosu YouTube, Vimeo ve Facebook’tan kaldırıldı.Youtube, Vimeo ve Facebook sözcüsü bu konu hakkında açıklamalar da bulundu.

Her geçen gün takip etmiş olduğumuz, korunduğumuz ve tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına almış olan corona virüs salgını ile ilgili yeni bir haber daha karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz Cuma günü Facebook, YouTube üzerinden yayınlamış olduğu Plandemic olarak adlandırılmış bir video, paylaşıldıktan çok kısa bir süre içinde viral oldu.

Corona virüs salgını ile ilgili komplo teorileri ile beraber yanlış, insanların aklını karıştıracak bilgiler içeren 26 dakikalık Plandemic videosu, milyonlarca kullanıcı tarafından izlendi.

Bugün paylaşılan bilgilere göre söz konusu 26 dakika süren Plandemic videosu YouTube, Vimeo ve Facebook’tan kaldırıldı, video ile ortaya atılan iddialardan en çok dikkat çekeni ise Bill Gates ve Dr. Anthony Fauci gibi önemli kişilerin corona virüs salgınını kar ve politik güç elde etmek için kullanışları oldu.

Plandemic videosuna göre corona virüs salgını aşılarından kazanç elde etmek için milyarderler tarafından destekleniyor, bu konu ile ilgili açıklamalar yapan YouTube sözcüsü, söz konusu içeriğin corona virüs salgını ile ilgili kanıtlanmamış tanı ve tavsiyeler içerdiğini dile getirdi.

Facebook sözcüsü ise videoda maske kullanmanın hastalığa neden olabileceğini belirttiğini ve bu olayın insanlara zarar verebileceğini düşünmeleri sebebi ile videoyu yayından kaldırdıklarını belirtti.

Plandemic videosunun yayından kaldırılmadan önce 1,8 milyon izlenme, 150 bin paylaşım ve 17 bini aşkın yorum alarak popüler bir video olduğunu hatırlatalım.

Vimeo sözcüsü tarafından paylaşılan bilgilere göre ise Plandemic videosu zararlı ve insanları yanıltıcı sağlık bilgileri içermesinden dolayı Plandemic videosu platformdan kaldırılmasına uygun görmüştür.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı