Dünya

YouTuber Jake Paul, ABD’deki Eylemleri Neden Eleştiriyor?

Ünlü YouTuber Jake Paul, ABD’de süre gelen eylemlerde sadece yağma haberlerine dair görüntüleri herkese göstermesi nedeniyle eylemlere arka çıkan topluluklar tarafından o kişiler hakkında konuşuluyor. İnsanlar, bir yoldan herhangi bir eyleme razı olmayan Paul’un para kazanmak için yağma olaylarını resimlendiğini ortaya sunuyor.

George Floyd’un ABD polisi tarafından hayatını kaybetmesinin ardından başlayan eylemler iyice büyüyerek geliyor. Birden fazla ABD’li, polis kavgasına tepki olarak yapılan eylemlerde sesini iletmeye uğraşırken YouTuber’lar da bu süre zarfının bir pay haline gelmiş halindelerdir. Fakat bazı YouTuber’ların sergilendiği videolar eylemciler tarafından açık bir şekilde fikir alışverişine açıklanıyor. Eylemcilerin eleştirdiği YouTuber’lar ikisi arasın da Jake Paul da bulunuyor.

YouTube’da 20 milyon dan çok abonesi barındıran Jake Paul, geçtiğimiz zamanlar da Arizona’daki eylemler esnasında bir alışveriş merkezindeki süre gelen olaylar da resimlendi. Paul’un yağma olaylarını arşivleyip yayınlaması, eylemciler tarafından ileri geri konuşma yağmuruna tutuldu.

Yayınlanan videolarla alakalı haber yapan Jake Paul, Instagram ya da Twitter’da yayınlanan resimlerle görüldüğü yağma olaylarında, durumlarla görüntülemek için ekibiyle birlikte orada olduğunu söyledi. Alışveriş mağazamızın orta yerlerin de yağmalanmasına katılmadığını dile getiren Paul, “Ne ben ne de ekibimizdeki herhangi bir insan yağma ya da vandalizmle uğraş sarf etmiş olmadık” dedi.

Paul, kazandığı deneyimleri insanlara iletmek bir de gezmeye gittikleri yerlerdeki kişilerin öfkesine ilgi toplamak için gözlemledikleri her bir şeyi not aldıklarını dile getirdi. Twitter hesabı üstünden duyurusunu dile getiren Jake Paul, “Şiddete göz ardı ediyorum, yağmalamıyorum veya yasayı yok saymıyorum Fakat kişilerin bunu gözlemlemesi ya da beraberce sağlıklı bir şekilde nasıl adım atacaklarını anlamaları önemlidir” dedi.

Pake Paul ve ekibini katma olayları sırasında oynak resim çekmesini sosyal medya üstünden eleştiren eylemciler, Paul’a Arizona’da süre gelen eylemleri görmek yerine neden özellikle yağma olaylarını görüntülediğini soruyorlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı