Editörün SeçimiSosyal Medya

Android 10’dan You Tube’a Karanlık Tema Yeniliği

Karanlık mod’un veya diğer bir deyişle karanlık temanın kullanıldığı ilk Google uygulamalarından biri YouTube olmuştur.

iOS versiyonunda çok daha önce hayata geçen nam-ı diğer ‘’Dark Mod’’, Android’lerdeki You Tube uygulamasıyla hayatımıza girişi ilk olarak 2018, Mart ayında duyurularak başlamıştır ve yaklaşık bir yıldır da kullanılmaktadır.  Nihayetinde gelen yeni haberlere göre Android 10 sisteminde de kullanımına başlanacağını artık biliyoruz.

Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir? 

Karanlık temayı etkin hale getirmek çok basittir. Bunun için telefonunuzun Ayarlar kısmına gelip : Genel > Koyu tema seçeneğini  aktifleştirmemiz yeterlidir.

Bu durum, Android Police üzerinden gelen bir güncellemeyle birlikte diğer birçok Google uygulamalarında olduğu gibi bizi ‘’Aydınlık’’, ‘’Karanlık’’ ya da ‘’Standart cihaz temasını kullan’’ önermelerinden birini seçmeye yönlendirecek bir ‘’Görünüm’’ menüsü ile yer değiştirecektir.

İlk görüşler You Tube’un  Android sistemiyle ahenkle dans ediyor olmasından ötürü söz konusu temanın görünümü, kullanımı konusunda Ayarlar seçeneğinden sorunsuz bir şekilde kontrol edilmesine imkan verdiği yönünde olmuştur. Bu sayede temayı aktif veya pasif hale geçirmek için menüye gitmeniz yetiyor ve ‘’Dark Theme’’ yani karanlık tema dışında kalan diğer iki seçenek ise ‘’Ben halimden memnunum, aydınlık daha güzel!’’ diyebilecek olanlarımız da düşünülerek, sistemden ve diğer uygulamalardan bağımsız bir tercihte bulunmamıza imkan sağlaması açısından seçenekler arasına konulmuştur.

Karanlık Mod’un Amacı Nedir?

Bu mod, cihaz ekranından yansıyan ışığın özellikle gece veya karanlık bir ortam kullanımında gözümüzü yormaması amacıyla geliştirilmiş bir yeniliktir. Ayrıca bir miktar da olsa pil ömründen tasarruf sağlaması da diğer bir güzelliğidir. Bu faydalı amaçların yanında sadece siyah sevgisinden ve şık görünümünden ötürü de tercih edilebilir estetikte olduğunu düşünenlerimiz de olabilir.

YouTube’un Android 10 sistemindeki tema kullanımı henüz yaygın hale gelmediğini söyleyebiliriz. Manuel olarak yan güncellemeler yapılabilmekte fakat Play Store’dan daha tam olarak erişimin mevcut olmadığını da belirtelim.
Umarız en kısa zamanda oradaki yerini de alır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı