Editörün Seçimi

Android Yazılım Güncellemeyi Durdurdu Hatası Çözümü

Android Yazılım Güncellemeyi Durdurdu Hatası Çözümü

Android yazılım güncellemeyi durdurdu hatası birçok kişinin canını sıkan problemlerden biridir. Son zamanlarda oldukça sık rastlanılan bu hatanın çözümü de oldukça basittir. Birçok Android işletim sistemini kullanan telefon kullanıcılarının başına gelen bu talihsiz olayın nedeni, Wifi bağlantısının kesilmesidir. Bilindiği üzere telefon güncellemelerinin boyutu fazla olduğu için Wifi bağlantısıyla bu güncellemeler yapılmalı. Aksi halde kendi operatörünüzün internetini kullanırsanız çok ciddi boyutlarda internet hakkınızı harcarsınız. Bu sebepten ötürü güncellemeler, Wifi bağlantısı dışında otomatik yapılmaz. Ancak kullanıcının manuel onayı sonucu Wifi dışında kendi internetiniz ile güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

Android yazılım güncellemeyi durdurdu sorunu

Bahsettiğimiz gibi bu problemin ortaya çıkma sebebi Wifi bağlantınızın kesilmesidir. Yani güncelleme yaparken Wifi bağlantınız kesildiği takdirde Android yazılım güncellemeyi durdurdu hatasını alırsınız. Bu problemi ortadan kaldırmak istiyorsanız aslında kontrol etmeniz gereken tek bir şey var. Kablosuz ağ bağlantısını mutlaka kontrol edin.

Wifi bağlantınızın kopmayacağı bir ağ seçin. Bunun yanında güncelleme bitene kadar modemden fazla uzaklaşmayın. Son olarak, modemin etrafında ayna, cam gibi nesneler varsa uzaklaştırmanızda fayda var.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı