Editörün Seçimi

Baba Vanga’nın Gerçekleşen Kehanetleri

Baba Vanga, dünyanın en çok konuşulan kahinlerinden biri olarak anılıyor. Nostradamus’tan sonra belki de en tanınan kahin olan Baba Vanga, özellikle Corona Virüsü hakkında uyarıda bulunan kehanetiyle tekrardan popüler oldu.

Ölümünden 20 yıl sonra gerçekleşen Corona Virüsü salgınını bilen Baba Vanga’nın doğru çıkan kehanetlerinden bir kısmını sizin için listeledik. 

  • Sovyetler tarafından işgal edilen Prag Kehaneti

Baba Vanga Prag’ın işgali üzerine 1968 yılında kehanette bulunmuştu. Şehrin üzerinde savaş çığlıkları atan dış güçlerden bahseden Baba Vanga’nın Sovyet İşgali’nden bahsettiği düşünülüyor.

  • İndira Gandhi’nin Suikaste Uğrayacağı Kehaneti

Hindistan’ın ilk ve tek kadın başbakanı olan İndira Gandhi, suikaste uğrayarak 1984 yılında öldürülmüştü. Baba Vanga 1969 yılında İndira Gandhi’nin başbakan olacağı ve suikaste uğrayacağı konusunda kehanette bulunmuştu. 

Baba Vanga’nın Gerçekleşen Kehanetleri
  • Vladimir Putin’in Başkan Olacağı Kehaneti

Putin devlet başkanı olmadan önce istihbarat ajanı olarak çalışıyor ve Çeçen savaşçılara karşı operasyonlar düzenliyordu. Yeni dağılmış olan Sovyetlerin etkisiyle oldukça güçsüz durumda olan Rusya’nın bu operasyonlardan başarıyla çıkıp çıkmayacağı belli değildi fakat Baba Vanga, Putin’in verdiği savaşın onun ihtişamlı zaferi olacağı konusunda bir kehanette bulunmuştu. Putin tarafından yönetilen operasyonların başarısı, onun siyasi hayatını şekillendiren olayların başlangıcıydı.

  • 11 Eylül Saldırıları Kehaneti

Amerikalıları 11 Eylül saldırılarına karşı uyaran Baba Vanga’nın bu kehaneti, belki de en bilindik kehanetlerinden biri. Amerikalıların çelik kuşlar tarafından saldırıya uğrayacağını ve binlerce masumun kanının döküleceğini söyleyen Baba Vanga’nın ikiz kulelere çarparak yıkıma sebep olan uçaklar sebebiyle 3000’e yakın kişinin öldüğü 11 Eylül saldırılarından bahsettiği düşünülüyor. 

Baba Vanga’nın Gerçekleşen Kehanetleri
  • 2004 Yılında Gerçekleşen Tsunami Kehaneti

Bütün şehri sular altında bırakan bir felaket olacağını söyleyen Baba Vanga, 2004 yılında Hint Okyanusu’nda yaşanan tsunamiden bahsediyor olabilir. Ünlü kahin pek çok insanın sular altında kaybolacağını felaketin yaşanmasından 10 yıl önce söylemişti. 

  • Barack Obama’nın ABD’nin 44. Başkanı Olacağı

Baba Vanga kehanetlerini büyük bir ilgiyle takip edenlerin bileceği gibi, Vanga Nine Beyaz Ev’in Siyah Ev’e dönüşeceği yönünde bir yorumda bulunmuştu. Bununla da kalmayıp bu kehanetinin 44. Başkan ile birlikte yaşanacağını söylemişti. Bu kehanetin ABD’nin 44. Başkanı olan Barack Obama ile gerçek olduğunu savunan Baba Vanga hayranları, kehanetin devamında yer alan 44. Başkanın son başkan olacağı yönündeki cümleleri ise Trump’ın başkanlığının oldukça tartışmalı olmasına bağlıyor.

Baba Vanga hayranları, ünlü kahinin %85 gibi bir oranla kehanetlerinin çıktığını düşünüyor. Baba Vanga’nın Corona Virüsü ve Ege depremi hakkındaki kehanetleri de kafa karıştırmaya devam ediyor. Anlaşılan o ki Baba Vanga kehanetleri uzun yıllar boyunca dünyanın gündeminde olmaya devam edecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı