Editörün Seçimi

Baidu Çin AntiVirüs programı nasıl kaldırılır?

Baidu Çin AntiVirüs programı nasıl kaldırılır?

Bilgisayar kullanıcıları bilgisayarlarına kurdukları Baidu antivirüs programının nasıl kaldırılacağı konusunda internet üzerinde sayısız araştırma yapıyor. Böyle bir bilgi eksikliğini tespit ettikten sonra sizler için Baidu antivirüs programının nasıl kaldırılacağını bugün ele alacağız. İlk olarak internet üzerinden bilgisayarınıza kurduğunuz bir anti virüs programı değildir. Bu yüzden bilgisayarınızı korumak için mutlaka lisanlı bir anti virüs programı kullanmanızı tavsiye ederiz. Baidu anti virüs programını kaldırmak için birçok farklı metot kullanabilirsiniz. Şimdi bu metotları tek tek inceleyelim.

Baidu antivirüs programını kaldırma

Baidu antivirüs programını kaldırma için ilk olarak görev yöneticisini açın. Daha sonra “İşlemler” kısmına gelerek burada antivirüsün arka planda çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer arka planda çalışıyorsa üzerine gelip sağ tıklayarak görevi sonlandır seçeneğini seçin. Daha sonra program ekle/kaldır adımına geçerek antivirüs programını kaldırabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise Win + R diyerek komut dizinini açın. Buraya HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall yazarak programa ait kayıt verilerini bulun ve silin. Son olarak program ekle/kaldır adımına giderek antivirüs programını silebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı