Editörün Seçimi

Bilgisayar’daki Zor Programları Nasıl Kaldırılır?

Bilgisayar’daki Zor Programları Nasıl Kaldırılır?

Kullanıcılar için en zor işlemlerden birisi de bilgisayarda yer alan programları kaldırmak. Pek çok programı kaldırmak oldukça basittir. Program ekle/kaldır adımına gelerek mevcut tüm programları kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Ancak bazı programlar var ki bunların kaldırılması diğer programların kaldırılması kadar kolay olmuyor. Bugünkü yazımızda da bilgisayardaki zor programlar nasıl kaldırılır konusu üzerinde duracağız. Bu yazımızla beraber artık bilgisayarınızda kaldıramayacağınız program olmayacak.

Bilgisayardaki kaldırılması zor programlar nasıl kaldırılır?

Bilgisayardaki zor programları kaldırmak için CTRL + ALT + DELETE diyerek görev yöneticisini ilk olarak açın. Bu kısımda “İşlemler” bölümüne gelerek, programın arka planda çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer arka planda çalışıyorsa programın üzerine gelip sağ tıkladıktan sonra görevi sonlandır seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra programı bilgisayarınızdan tekrar kaldırmayı deneyin.

Bir diğer yöntem ise Win + R diyerek çalıştır sekmesini açın. İlgili bölüme HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall yazın ve kayıt defterine ulaşın. Açılan sayfada silmek istediğiniz programı bulun ve girdilerini kaldırın. Daha sonra program ekle/kaldır adımına giderek programı bilgisayarınızdan tamamen kaldırabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı