Editörün SeçimiOyun

Call of Duty Mobile ilk haftasında 100 milyon indirildi!

Call of Duty Mobile ilk hafta 100 milyon civarında indirilen, piyasaya sürülmüş en büyük mobil oyun lansmanına sahip oldu.

Call of Duty Mobile, geçen hafta androidler ve ioslar için piyasaya sürüldü. Bu oyun uygulaması ilk haftasında indirilme oranıyla ciddi bir başarı elde etti. Sensor Tower’dan gelen güncel verilere göre geçen hafta 100 milyon oranında Call of Duty Mobile uygulaması, ios ve android cihazlara indirildi.

Raporlara göre, şimdiye kadar yapılan oyunlar arasında en iyi çıkışı yakalayan Call of Duty Mobile haftanın ilki oldu. Buna karşın, daha önce en iyi çıkışı yapan Fortnite ve PUBG oyun uygulamaları ise sırasıyla ilk haftalarında 22.5 milyon ve 28 milyon indirilme oranına sahipti. Bu rakamlar Fortnite için sadece app store, PUBG için İOS ve android uygulamaları üzerinden rapor edildi.

Call of Duty Mobile, IOS üzerinden 56.9 milyon oranında indirilme, Android üzerinden ise 45.2 milyon indirilme ile 100 milyon sayısına ulaştı.

Ayrıca; bir diğer oyun uygulaması Activision’s Shooter,  Birleşik Krallıkta en popüler oyun uygulaması olması ile ilk haftasında yaklaşık olarak 17 milyon, yüzdelik olarak ise %16.9 oranında indirilme kaydetti. Hindistan, bu oranı 13.7 milyon(%13.4) indirilme ile ikinci sırada, Brazilya ise 7.1 milyon(%7) ile üçüncü sırada takip etti.

İOS ve Android, Activision uygulamasının indirilme sayısına bağlı olarak çok iyi bir kazanç elde etti. İOS’a yaklaşık olarak 9 milyon dolar, Android’e ise 8.3 miyona yakın bir kazanç sağladı. Bu kazanımların en büyüğü Birleşik Krallık’tan geldi. Japonya ve Brazilya da ikinci sıradan destek oldu.

Call of Duty Mobile ise 100 milyona yakın indirilme oranıyla, Fortnite ve PUBG uygulamalarından elde edilen kazançların çok üzerinde bir gelir sağladı. PUBG, ilk haftasında 600 bin dolar gelir sağlarken, Fortnite bir haftada, iOS’a 9. 1 milyon dolar Android’e ise 8.3 milyon dolar kazandırdı.

Daha fazla karşılaştırma yapacak olursak;

Mario Kart Tour ilk haftasında, İOS ve Android’e toplamda 90 milyon indirilme ile 12.7 milyon dolar sağladı. Bu miktar, Call of Duty Mobile ile kıyaslandığında daha aşağılarda kalıyor. Buna rağmen, uygulamaların sağladığı kazanç göz önünde bulundurulduğunda Nimtendo’s birinciliğini hala koruyor.Call of Duty Mobile, ücretsiz olarak indirebilmeniz için app store da şu anda mevcut. Uygulama içi satın alımlar 0.99 dolar ile 99 dolar arasında değişmekte. Oyunu hala denemediniz mi? Oyun hakkındaki düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi lütfen aşağıda ki yorumlar kısmına bırakın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı