Editörün Seçimi

Ekran Kartının Marka Modelini Nasıl Öğrenirim?

Ekran Kartının Marka Modelini Nasıl Öğrenirim?

Birçok kişi sohbet ortamında bilgisayarına ait özellikler konusu açılınca sessiz kalıyor. Bilgisayar sahibi kişilerin büyük bir çoğunluğu yalnızca bilgisayarı ilk aldıkları zaman donanımsal özelliklere dikkat ediyor. Ancak daha sonra bilgisayarda bulunan donanımların özellikleri unutuluyor. Unutulan bu donanımların özellikleri farklı şekillerde öğrenilebiliyor. Ekran kartının marka modelini öğrenme metodunu bugün sizlere anlatacağız. Ekran kartları bilgisayarlar için olmazsa olmaz parçalarından biridir. Özellikle oyun severler için ekran kartlarının önemi iki kat daha fazladır.

 

Ekran kartının modelini öğrenme

Bilgisayarınızdaki ekran kartının modelini öğrenmek için aslında birden çok yol var. Bu yollardan ilki, üçüncü parti uygulamalar kullanarak ekran kartının modelini öğrenebilirsiniz. Bunun için en iyi uygulama hiç şüphesiz GPU-Z uygulamasıdır. Bir diğer metot ise bilgisayarınızda komut dizinine girerek ekran kartınızın marka modelini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Eğer amacınız sadece ekran kartınıza ait teknik bilgileri öğrenmek ise bunu kolaylıkla komut dizininden öğrenebilirsiniz.

Başlat – Çalıştır dedikten sonra systeminfo yazın ve “enter” tuşuna basın. Ayrıca komut dizinine “dxdiag” yazarak da ekran kartınızın özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı