Editörün Seçimi

En iyi 5 Ücretsiz Stok Görsel Sitesi

Stok fotoğraf kullanımı dijitalleşen dünyanın en büyük gerekliliklerinden biri haline geldi. Yüksek çözünürlüklü ve ücretsiz stok görsel siteleri hem dijital hem de basılı pek çok çalışmanın kurtarıcısı olarak görülüyor. Çok ünlü olan kimi siteler stok görselleri ücret karşılığında satarken, tamamen ücretsiz kullanım imkanı satan siteler de bulunabiliyor. 

Sizin için yüzlerce seçenek arasından yüksek çözünürlüklü görselleri indirebileceğiniz en kullanışlı ve kaliteli 5 ücretsiz stok fotoğraf sitesini listeledik.

Ücretsiz Stok Görsel Sitesi Önerilerimiz

Pexels tüm dünya tarafından sevilerek kullanılan ve ücretsiz stok görsel sitesi dendiğinde ilk akla gelen sitelerden biri. Siteye girdiğinizde açılan arama kutucuğuna anahtar kelimeler yazarak yüzbinlerce ücretsiz kullanım imkanı sunan görsele ulaşabilir, seçtiğiniz görseli çalışmalarınızda telif hakkı korkusu yaşamadan özgürce kullanabilirsiniz. Üstelik Pexels’te yalnızca fotoğraf değil, video da bulunabiliyor. 

En iyi 5 Ücretsiz Stok Foto Sitesi

Ücretsiz stok görsel siteleri arasında en ünlü olanlardan biri de Pixabay. 1,3 milyondan fazla yüksek kaliteli görsel barındıran Pixabay Türkçe dil seçeneği de bulunan nadir sitelerden. Pexels’ten farklı olan yönü de bu. Pixabay’de Türkçe kelimelerle arama yapabilmeniz ve 1 milyonu aşkın görsel içerisinden size en uygun olanlarına erişebilmeniz mümkün.

Freepik de tıpkı diğer siteler gibi yüksek çözünürlüklü görseller bulmanızı sağlayan bir ücretsiz stok görsel arama motoru. Tüm dünyadaki grafikerler ve web tasarımcıları tarafından oldukça sevilerek kullanılan Freepik’te aradığınız gibi bir görsel bulma ihtimaliniz çok ama çok yüksek.

Ücretsiz fotoğraf indirmek isteyen tasarımcıların ihtiyacına yanıt veren sitelerden bir diğeri de Unsplash. Arayüzü oldukça basit olsa da bu sizi yanıltmasın çünkü her 10 günde bir 10 yeni görsel eklenen bir sisteme sahip. Bu açıdan kaynak sıkıntısı yaşatmayan Unsplash pek çok kişi tarafından severek kullanılıyor.

Stok fotoğraf siteleri arasında biraz daha farklı olan Picjumbo, oldukça detaylı bir kategori sistemine sahip. Aynı şekilde anahtar kelimelerle arama yapmanıza da izin veren tasarımı sayesinde hem reklam hem de kişisel çalışmalarınızda güvenle kullanabileceğiniz görsellere kolayca ulaşmanızı sağlıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı