Editörün Seçimi

Harddisk Bad Sector Onarma Nasıl Yapılır

Harddisk Bad Sector Onarma Nasıl Yapılır

Harddisk üzerinde yer alan bad sector nasıl düzeltilir konusu üzerinde duracağız. İlk olarak bad sector nedir, ne işe yarar sorusunu cevaplayalım. Bad sector, verilerinizin sabit diske kaydedildiği birimlere denir. Harddiskin görevi ise sectorlere bilgileri tek tek kaydeder. Her cihaz ve parçada olduğu gibi harddisklerinde belli bir ömrü var. Harddiskler dışarıdan aldığı darbelerden ya da elektrik kesintilerinden sonra birimler bozulabilir ve eski işlevini kaybeder. İşte bunlara da Bad sector denilir.

Harddisk mevcut verileri okur, analiz eder ve işlemciye gönderir. Bu esnada Bad sector üzerine gelindiğinde ise bilgi okunamadığından dolayı programlarda birtakım hatalar meydana gelir. Bu yüzden harddiski korumak için her türlü fiziki darbeden korumalı ve tüm olasılıkları düşünerek önlem almalıyız.

Bad sector onarma nasıl yapılır?

Bad sector onarma için HDD Regenerator programını kullanabilirsiniz. Harddiskinizde bozuk olan bad sectorlerinizi yüzde 60’a kadar onarılmasını sağlar. Bu sayede oluşan hatalardan kurtulur ve bilgisayarınızın çok daha sağlıklı çalışmasını sağlamış olursunuz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı