Editörün Seçimi

İnternetten Yıldız Satın Alınabilir Mi?

Bir yıldız için sıfır Dolar ödeyip ödemeyeceğiniz veya bunun için 100 dolar harcadığınız farketmez. Ucuz yıldız, pahalı yıldız kadar otantik olacak.

Yıldız isimlendirme sembolik bir eylemdir, çünkü yıldızlar resmi olarak adlandırılamaz. Yıldızları isimlendiren tek resmi otorite Uluslararası Astronomi Birliği (IAU). Gökbilimciler arasında tanınan tek kurumdur ve bir yıldıza isim vermenize izin vermezler.

Bu nedenle, size bir yıldız sunan tüm şirketler yıldızın adını kendi yerel veritabanlarına kaydedecektir. Asla yıldızın resmi adı olmayacak! Bu yüzden pahalı adlandırma paketlerine para harcamak mantıklı gelmiyor.

NASA yıldız satın alma

Parlak Bir Yıldız İçin Fazladan Para Ödemeli Miyim?

Hayır yapmamalısın! Gece gökyüzünde çıplak gözle görülebilen sadece birkaç bin yıldız var. Sadece birkaç yüz tanesi parlak yıldızlar dediğimiz şey. Sadece gece gökyüzüne bak ve kendini say!

Bu Ne Anlama Geliyor?

Bu, fazladan bir parlak yıldız “satın alırsanız”, bu yıldızın daha önce birçok kez adlandırılacağı anlamına gelir. Bu kadar basit! Aksi takdirde, bu çok az parlak yıldız dakikalar içinde alınacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı