Editörün Seçimi

İpad Etkin Değil Sorunu Nasıl Çözülür?

İpad Etkin Değil Sorunu Nasıl Çözülür?

İpad etkin değil sorunu son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bu sorunun kaynağına inildiğinde aslında problemin çok da büyük bir problem olmadığı görülüyor. Bu sorunun temelinde internet problemi yatıyor. Yani İpad etkin değil sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız, etkinleştirme sırasında internetinizde kopukluklar yaşanıyor demektir. Bu sebepten ötürü etkin değil hatasını alıyorsunuz.

Yeni alınan İpad cihazlarda bu sorun sık sık yaşanır. Çünkü İpad kurulumu esnasında cihaz herhangi bir Wifi ağına bağlı olmadığı ve kendi interneti olmadığı için bu problemi yaşatır. Etkinleştirme için itunes ve icloud’a bağlanacağı için mutlaka bir internet bağlantısı gerekiyor.

İpad etkin değil hatası çözümü

İlk olarak cihazı etkinleştirmek için itunes uygulamasını indirmeniz gerekiyor. İtunes’un son sürümünü apple.com üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamayı bilgisayarınıza kurduktan sonra USB kablosu yardımıyla İpad cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Aygıtlardan “İpad” seçeneğini seçin. Daha sonra “Yeni ipad olarak ayarla” seçeneğini seçerek cihazınıza isim verebilirsiniz. İpad etkin değil sorunu çözümünü sizlerle paylaştık. Bu noktadan sonra bu hatayla bir daha karşılaşmazsınız.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı