Editörün SeçimiMobil

Kodi, iPhone ve iPad’e Nasıl Yüklenir?

Eğer Netflix, Youtube, Hulu ve Crackle gibi film/dizi yayınlayan ve abonelik gerektiren, izleme başına ücret isteyen, eğlence programlarının hayranıysanız size güzel bir haberimiz var. Artık Kodi uygulaması her cihaz için mevcut! Kodi, Xbox Media Center (XBMC) olarak bilinen, şimdi XBMC Vakfı tarafından işletilen ücretsiz, açık kaynaklı bir çoklu platform. Bu platformda, çevrimiçi elde edilen videoları, yayınları ve müzikleri hemen hemen her cihazda oynatıp izleyebilirsiniz.

Apple App Store’da mevcut değil ama bugün size göstereceğimiz basit adımları takip ederek siz de iOS cihazınıza bu uygulamaya sahip olabileceksiniz. Kodiye sahip olmak ve kullanmak yasa dışı değil ancak yanlış kullanımı bir problem haline de dönüşebilir. Örneğin, telif haklarına tabi tutulan veya ülkenizde erişimi olmayan bir içerik yasa dışı yayınlanıyor olabilir, bu konuda dikkatli olmakta fayda var!

Kodi kullanıcı dostu bir arayüze sahip ve bu arayüzde yayın bilgisi, fragman, poster gibi pek çok ek bilgiye de ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Netflix gibi ana bir kaynaktan yayın yapmıyor, kendi onaylı eklentileri ile içerik seçimini tamamen kullanıcıya bırakıyor.

Kodiyi telefonunuza yüklemek için popüler akım ise telefona jailbreak yapmak, ki bu kurulumu biraz daha kolaylaştırmakta. Ancak biz telefonunuza jailbreak yapmanızı ve içeriklere yasadışı erişmenizi önermiyoruz. Kodinin kullanımının tamamen kullanıcının sorumluluğunda olduğunu ve eğer kurallara uymazsanız bizim sorumlu olmadığımızı da hatırlatmak istiyoruz.

Kodi’yi iPhone’unuza veya iPad’inize kurmak için cihaza zarar vermeyen birkaç yöntem ve teknik bulunmakta. Bugün sizle Apple’ın X Kodu uygulaması ve App Signer uygulaması yardımıyla Kodi’yi iPad Air II’ ye yüklemede başarılı olan adımları paylaşacağız.

Xcode kullanarak Kodi’yi iOS cihazına yüklemek

Kodi deb dosyasını indirin (En son versiyon 18.4) (https://mirrors.kodi.tv/apt/ios/deb/)

Mac için olan App Store’dan iOS App Signer ve Xcode programlarını indirin.

Öncelikle deb uzantılı dosyayı ipa dosyasına çevirmelisiniz, bu sayede iOS cihazınızda oynatılabilir hale gelecek.

iPad’inizi veya iPhone’unuzu Mac’inize takın ve Xcode’u başlatın.

Yeni bir Xcode projesi oluşturun ve iOS bölümünde uygulamayı seçin.

Single View uygulamasına tıklayın. Next’e tıklayın.

İşte şimdi Kodi deb dosyasının girdiği yere geldik. Eğer 64-bit Mac kullanıyorsanız, 64 etiketli deb dosyasını kullanın. Diğer dosya çalışmayacak. Bunun gibi bir şekilde etiketleyin: org.xbmc.kodi-ios_18.4-0_iphoneos-arm64.deb.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı