Editörün Seçimi

Mac Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır?

Mac bilgisayarların alındığı dönemdeki kullanım hızları, performansları ve istenen süreci ilerleyen dönemlerde veremedikleriyle ilgili bir önyargı bulunuyor. Bunun temel nedeni, cihazın bakımlarının gerektiği gibi yapılmaması, uygulamaların önbellek ve hard disk bünyesinde düzenlenmemesinden de kaynaklanıyor. Cihazın yönetilebilir olması, hızlı sonuçların alınması için aşağıdaki teknikleri değerlendirmeniz yeterli olacaktır.

Açılıştaki Programları Düzenleyin

Mac cihazlarda direkt olarak cihazın son sürüm olup olmadığı, yapısını ve sorunların giderilip giderilmediğini doğrudan etkiliyor. Bu nedenle öncelikle bu duruma dikkat etmelisiniz. Daha sonra ise cihazın açılışındaki hızı arttırmak, açıldıktan sonraki dakikalarda da kasma problemi yaşanmamasını sağlamak için direkt olarak açılış programlarını belirlemeniz gerekiyor. Bunun için de sistem tercihleri > Kullanıcılar > Kullanıcı adı > Oturum Simgesi > Uygulama seçimi bölümleriyle birlikte, sizin için başlangıçta gerekli olmayan tüm işaretli seçeneklerin tikini kaldırın.

Mac Hard Disk Temizliği Şart

Mac bilgisayarlarda özellikle gereksiz, kullanılmayan ve çok fazla yer kaplayan programlardan kurtulmak son derece önemlidir. Bu programlar hem Mac için ortalama açılış süresini hem de kullanım sürecindeki hızı etkileyebiliyor. Kullanmadığınız ve çok yüksek boyuta sahip olan programları tespit edebilir, bunları otomatik olarak veya manüel olarak sistemden kaldırabilirsiniz. Açılacak yer sayesinde ise cihaz hem daha hızlı çalışacak hem de önbellek temizliği yaptığınızda, kısa ve uzun vadede istenen sonuç elde edilecektir. Cihazın ilerleyen dönemlerde de hard disk temizliğini yapmanız gereklidir. bir süreç oluşturulabiliyor.

Mac Bilgisayarı Hızlandırma Yöntemleri

Mac bilgisayarların hızlandırılması için uygulanan yöntemler arasında donanım değişiklikleri yapmak, Mac’i son sürüme yükseltmek gibi işlemler bulunuyor. Ayrıca Fotoğraflar Senkronizasyonunu kapatabilir, hard diskinizi onarabilir, görsel efektlerin ortadan kaldırılmasını ve klasik kullanım sürecinin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Mac için sadece yeniden başlatmalarda değil, uzun süreli kullanımlarda da bu durumlara dikkat edilmesi halinde, sorunun giderilmesi mümkün olacaktır. RAM yenilemesi, SSD güncellemesi, dizin belirleme işlemleri de cihazın hızlandırılmasını doğrudan etkiler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı