Editörün Seçimi

Silinmeyen İnatçı Dosyaları Nasıl Silinir?

Silinmeyen İnatçı Dosyaları Nasıl Silinir?

Şimdiye kadar pek çok insan silinmeye dosyalardan dolayı şikayetçi oldu. Herhangi bir yerden bir şey indirirken indirme işleminden vazgeçtiğiniz zaman o dosyanın kalıntısı masaüstünüzde kalır. Bu kalıntıya ise hiçbir şey yapılamaz. Bu dosya taşınmaz ve silinmez. Peki silinmeyen inatçı dosyalar nasıl silinir? Bugünkü yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler aktaracağız. Silinmeyen bu tür dosyaları kaldırmak için üçüncü parti uygulamalardan yardım almak gerekiyor.

Silinmeyen dosyaları silme

Silinmeyen dosyaları silme için uygulanması gereken iki farklı yöntem var. Bu yöntemlerden ilki program desteğiyle yapılırken bir diğeri ise programsız bir şekilde yapılıyor. İlk olarak indirdiğiniz dosyayı silemiyorsanız, bu sistemin yoğunluğundan kaynaklanıyordur. Bu yüzden bu sorunu ortadan kaldırmak için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerek. Bilgisayarı yeniden başlattığınız takdirde silinmeyen dosyanın kendiliğinden silinmiş olduğunu göreceksiniz.

Silinmeyen dosyaları ortadan kaldırmak için bir başka yöntemde üçüncü parti uygulamalar kullanılmasıdır. Bu konuda en etkili uygulama ise Unlocker isimli programdır. Bu programı bilgisayarınıza indirerek bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı