Editörün SeçimiYaşam

Simpsonsların 5 Yıl İçinde Gerçekleşeceğini Söylediği Kehanetler

İlk olarak 1989 yılında yayınlanmaya başlayan ve günümüzde hala daha sevilerek izlenen ünlü çizgi dizi The Simpsons yani Simpsonsları duymuşsunuzdur. İzlemiyor olsanız dahi internette Simpsonsların bildiği kehanetler diye mutlaka duymuş, görmüşsünüzdür. Ki biz de bununla ilgili bir yazı hazırlamıştık. Lakin bilmeyenler için kısaca bahsedelim. Dizide öyle sahneler var ki, 11 Eylül ikiz kule saldırılarından tutun, Donald Trump’ın ABD Başkanı olacağına, FOX Studios’un Disney’e satılmasından tutun, Corona virüsüne kadar dizinin söylediği birçok kehanet gerçek oldu. Ki bunlara Lady Gaga’nın şovu, Apple’ın kurulacağı ve ilk iPhone’un duyurulacağı gibi kehanetleri eklemedik bile.

Bütün bu bildikleri kehanetleri rastlantı olarak açıklayan yapımcılara göre dizi hakkında kurgulanan komplo teorileri tamamen yersiz. Fakat bu kadar olayı rastgele olarak bilmek gerçekten ilahi bir güç gerektiriyor desek yeridir. Neyse, bu yazımızın içeriği Simpsonsların kehanetleri nasıl bildiği ile alakalı değil, önümüzdeki 5 yıl içerisinde Simpsonslara göre gerçekleşecek olan kehanetlerle alakalı.

Yani evet, dizinin insanlara verdiği mesaj ve kehanetler hala devam ediyor. Dilerseniz bu kehanetler nelermiş bir bakalım, inceleyelim.

Trump’tan sonraki ABD başkanı kadın olacak:

Donald Trump’ın başkan olacağını önceden bilen Simpsonslara göre ABD’nin yeni başkanı bir kadın olacak. Dizide Trump’tan sonra başa geçen başkanı kadın olarak gösteren yapımcılar, hem dünyaya hem de ABD halkına bir mesaj veriyor olabilirler. Zira bildiğiniz gibi Trump’ın seçimlerdeki rakibi de bir kadındı. Ve Simpsonslar, Trump’ın bir kadın adayla yarışacağını da bilmişlerdi.

ABD’deki göçmenler sınır dışı edilecek:

Dizide oldukça fazla ele alınan ABD göçmen konusu adeta izleyicilere pes artık dedirtti. Bildiğiniz gibi yasadışı göçmenlik şu an için ABD’nin en büyük sorunlarından birisi. Zira ABD, Meksika’dan gelen göçleri engellemek için sınıra duvar dahi inşa etmişti. Ama Simpsonslara göre ABD hükümeti bu göçlerin önünü alamayacak ve tüm göçmenlerin sınır dışı edilip edilmemesi için bir referandum yapacak. Diziye göre referandumdan ‘sınır dışı edilsinler’ sonucu çıkacak.

Şirketler dünyayı ele geçirecek:

Diziye göre ABD’de bulunan büyük şirketler, zamanla o kadar büyüyecek ki, hiçbir hükümeti ve yasayı tanımayarak doğanın her yerini sömürecekler. Doğal dengeyi bozacak olan bu şirketler, sonunda da dünyanın sonunu getirecekler. Hayatta kalan insanlar ise kümeler halinde yaşayacak ve yaşadıkları yerlere de dev gök kubbe inşa edecekler.

Evrim teorisi ders olarak anlatılacak:

Evrim teorisine olan inanç ve desteklerini her fırsatta dile getiren dizinin yapımcıları, çizmeyi bir tık daha aşarak evrimin sadece teori olmaktan çıkacağını ve okullarda zorunlu ders olarak anlatılacağını düşünüyorlar. Simpsonslara göre artık din ve inanç ortadan kalkacak, insanlara sadece evrim anlatılacak.

Kas hastaları artık yürüyebilecek:

Aslında başlığa kas hastaları artık uçabilecek desek daha doğru olur. Zira geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden ünlü bilim insanı Stephen Hawking, tekerlekli sandalyesi ile beraber Simpsonslara konuk olmuştu. Stephen Hawking, konuk olduğu bölümde teknolojinin ilerlemesiyle tekerlekli sandalyesine takılan özel motorla uçabilmiş, yapımcıların kas hastaları için yeni umutlar olacak öngörüsünü izleyiciye aktarmıştı.

ABD’deki bir seçimde hile yapılacağı ortaya çıkacak:

Simpsonsların belki de en sansasyonel bölümlerinden birisi olan bu bölümde, ABD siyaseti tamamen karışmış şekilde gösteriliyor. Zira dizinin yapımcılarına göre önümüzdeki 5 sene içerisinde ABD’de bir kriz patlak verecek ve önceden gerçekleşen bir seçimde çok büyük hile yapıldığı ortaya çıkacak. Zira bildiğiniz gibi şu anda bazı ABD vatandaşları Trump’ın başa gelmesi için seçimlerde Rusya tarafından hile yapıldığı iddia ediliyor. Yani Simpsonsların bu öngörüsü de doğru çıkabilir.

Kadınlara özel makyaj silahları çıkacak:

Sık sık kadınların özelliklerine de değinen Simpsonslar, bu sefer verdikleri kehanet ile tüm kadınları sevindirdiler. Zira diziye göre ünlü bir makyaj malzemesi üreten şirket, yakın zamanda piyasaya makyaj silahı diye bir silah sürecek. Bu silah ile kadınlar ruju, göz kalemi, pudrası vs. tek tıkla yapabilecekler.

ABD’de yasaklama dönemi geri gelecek:

Özellikle ABD tarihi bilenler bu dönemi yakından biliyorlardır lakin bilmeyenler için kısaca bahsedelim. ABD’de 1919 yılından 1933 yılına kadar bir alkol yasağı vardı. Phobition denilen bu yasak çerçevesinde alkol üretilmesi, satılması ve taşınması tamamen yasaktı ve cezaları çok ağırdı. İşte Simpsonslara göre bu yasaklama dönemi ABD’ye tekrar gelecek ve bunun sonucunda ise ABD ekonomisi büyük darbe yiyecek.

Sanayi işçiliği ortadan kalkacak:

Simpsonslara göre gelişen teknoloji ile birlikte önümüzdeki 5 yıl içerisinde sanayi için özel robotlar üretilecek. Sanayi işçiliğinin tamamen son bulacağını öngören Simpsonslar, özellikle ağır sanayideki işleri robotların yapacağı kehanetinde bulundular. Yani diziye göre bir meslek tamamen tarih sahnesinden silinecek ve maziye gömülecek.

Evet, şu ana kadar Simpsonsların gelecekte gerçekleşeceğini öngördüğü kehanetler bu şekilde. Bakalım Simpsonslar bu sefer de bilecek mi bekleyip göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı